„Wesele Śląskie” spektakl stworzony przez mieszkańców

Projekt „#Kuźnia pomysłów – inicjatywy oddolne w Gminie Pilchowice” powoli zmierza do finału. Jedną z inicjatyw jest pomysł Genowefy Sucheckiej na stworzenie widowiska scenicznego, które oparte będzie o śląską historię i wspólne muzykowanie.

Tak powstał spektakl słowno-muzyczny pt. „WESELE ŚLĄSKIE„, którego premiera odbędzie się 6️ listopada 2019 r. na scenie Domu Kultury w Żernicy o godz. 18:00.

W ciągu miesiąca Koło Gospodyń Wiejskich z Żernicy, Chór parafialny, sołtys Jerzy Kurzal oraz śpiewająca młodzież z Teatru Młodych Castello oraz Studia Musicalowego THE CHANCE stworzyło wspaniałe widowisko. Nad całością czuwała nieoceniona Anna Jakiesz-Błasiak.

Od poniedziałku czekamy na Państwa telefony  w sprawie rezerwacji biletów. Liczba miejsc jest ograniczona‼️. Warto się pospieszyć, bo już mamy sygnały, że zainteresowanie jest ogromne.

Pracujemy nad uruchomieniem transmisji na żywo w internecie, która pozwoli szerszej publiczności zobaczyć i usłyszeć spektakl. Będzie o tym informować na bieżąco.

Obiecujemy jedno, że nasi wspaniali aktorzy wystawią w 2020 roku tą sztukę jeszcze kilka razy. Dom Kultury w Żernicy ma ograniczoną widownię. Prosimy o wyrozumiałość.

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2019