Tropem czarnego wilka – quest w Wilczy

Celem projektu jest stworzenie questu w Wilczy, który będzie atrakcją formą spędzania czasu wolnego, a także narzędziem edukacyjnym do poznania lokalnej historii i kultury.
W ramach projektu m.in. powstanie wersja mobilna na smartfona, która będzie ciekawą propozycją dla młodszych pokoleń i zamieszczona w ogólnopolskiej bazie questów.
Zakładamy także nakręcenie filmu, promującego powstały quest, do czego zaangażujemy naszą młodzież. W procesie tworzenia questa udział wezmą miłośnicy historii i miejscowy kustosz domowego Muzeum – Erwin Sapik. Rymowanki ułożą członkinie KGW Wilcza, które od lat biorą udział w konkursach poetyckich. Questowe zadania będą skupione wokół najważniejszych, czy najbardziej charakterystycznych miejsc w Wilczy, jak np. drewniany kościół, stara cegielnia, pomniki pamięci, kapliczka, dawna gospoda czy neogotycki pałac.

Spot na kanale Youtube

Android

Android

iOS

iOS

dostępny w aplikacji na smartfony

W projekcie zależało twórcom, aby zabawa była ciekawa i wciągnęła młodych ludzi, stąd pomysł, aby quest był także dostępny w wersji mobilnej na smartfony. Dzięki platformie questy – wyprawy odkrywców, wilczański quest jest dostępny w bazie na questy.com.pl

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2019

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2019