Tropem czarnego wilka – quest w Wilczy

Celem projektu jest stworzenie questa w Wilczy, który będzie atrakcją formą spędzania czasu wolnego, a także narzędziem edukacyjnym do poznania lokalnej historii i kultury.
W ramach projektu m.in. powstanie wersja mobilna na smartfona, która będzie ciekawą propozycją dla młodszych pokoleń i zamieszczona w ogólnopolskiej bazie questów.
Zakładamy także nakręcenie filmu, promującego powstały quest, do czego zaangażujemy naszą młodzież. W procesie tworzenia questa udział wezmą miłośnicy historii i miejscowy kustosz domowego Muzeum – Erwin Sapik. Rymowanki ułożą członkinie KGW Wilcza, które od lat biorą udział w konkursach poetyckich. Questowe zadania będą skupione wokół najważniejszych, czy najbardziej charakterystycznych miejsc w Wilczy, jak np. drewniany kościół, stara cegielnia, pomniki pamięci, kapliczka, dawna gospoda czy neogotycki pałac.