Studio tańca i ruchu EFFORTE

o EFFORTE

Serdecznie zapraszamy na zajęcia taneczne i ruchowe do GOKu. Oferta jest bardzo obszerna, można się z nią zapoznać poniżej, ale zachęcamy do przybycia na zajęcia. Zwłaszcza w przypadku najmłodszych grup można sprawdzić czy dziecku spodoba się forma zajęć.

Ważnym elementem zajęć dla dzieci i młodzieży jest ukierunkowanie na rozwój i przygodę w ramach formacji tanecznych, które uczestniczą w turniejach. To oczywiście napędza młodych ludzi do pracy, uczy współpracy w grupie, ale daje przede wszystkim mnóstwo satysfakcji.

 

Daria Pawlak – tancerka sportowego tańca towarzyskiego, posiadająca najwyższą międzynarodową klasę taneczną „S” w stylu latynoamerykańskim. Laureatka licznych turniejów tańca towarzyskiego w kraju i zagranicą, reprezentując Polskę między innymi w takich krajach jak: Czechy, Słowacja, Ukraina, Niemcy, Włochy. Szeroką wiedzę taneczną oraz umiejętności czerpała od wielu utytułowanych trenerów i tancerzy wysokiej klasy tańca towarzyskiego, a wyniki turniejowe zyskała dzięki codziennym wielogodzinnym treningom nas sali tanecznej. Większość swojej kariery tanecznej trenowała w Szkole tańca RONDO w Rybniku, w której trenerem jest Wojciech Wolinowski, prowadzący Darię od początku do najwyższej klasy tanecznej, dbając o zachowanie kunsztu i techniki tańca towarzyskiego u wszystkich swoich tancerzy. Zanim na poważnie zetknęła się z dyscypliną sportowego tańca towarzyskiego, dla którego poświęciła wiele, posmakowała charakter tańca nowoczesnego, hip-hop oraz cheerleader, tańcząc jako jedna z tancerek grupy Biedronki w Rybniku, biorąc udział w warsztatach, konkursach tańca i występach.

Jest również absolwentką Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, gdzie studiowała na wydziale artystycznym (kierunek: taniec), o specjalizacji pedagogika tańca. Nabyła tam nie tylko umiejętności w technikach tanecznych tj. taniec klasyczny, taniec jazzowy czy taniec współczesny, ale i ogromną wiedzę na temat  motoryki ciała w ruchu tanecznym, zarówno jako tancerka, jak i pedagog tańca.

fanpage

Zapisy:

tel. 797-155-215 (instruktorka) 

oraz 32 230 44 99 (biuro GOK)

e-mail: studioefforte@gmail.com

MINI MIX

Zajęcia taneczno-ruchowe dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat.

„MINI MIX” to grupa, która nie jest ukierunkowana na jeden konkretny styl taneczny. Podczas zajęć dzieci uczą się różnych form tanecznych i choreografii, a poprzez zabawę uczą się części ciała, jego motoryki, rozwijając przy tym swoją pamięć oraz koordynację ruchową.
Grupa „MINI MIX” ma charakter pokazowy, co oznacza, że dzieci mają możliwość występu.

 • Grupa "Mini Mix 1" trenuje w DK w Wilczy
 • Grupa "Mini Mix 2" trenuje w DK w Żernicy

Opłata za zajęcia wynosi 60 złotych za miesiąc.

TUTU MINI

Taniec Klasyczny – Zajęcia taneczne dla dzieci w wieku 4-6 lat.
To idealne zajęcia dla małych baletnic i baletmistrzów. Podczas tych zajęć dzieci uczą się podstaw tańca klasycznego, poprawiają swoją postawę oraz uczą się pracy nad dokładnością wykonywanych ruchów. Tworzona jest również choreografia baletowa, gdzie dzieci wypracowują umiejętność poruszania się w przestrzeni scenicznej. Taniec klasyczny jest dobrym wprowadzeniem do innych stylów tanecznych, niezależnie od tego jaki styl wybierze dziecko.
Grupa ” TUTU MINI” ma charakter pokazowy.
Opłata za zajęcia wynosi 60 złotych za miesiąc.

HIP-HOP

Zajęcia z Hip -Hop'u dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 17 lat.

Hip-hop to jeden z najpopularniejszych nowoczesnych stylów tanecznych. Można go zobaczyć w znanych filmach i teledyskach, a jego historia nieodzownie łączy się z muzyką o tej samej nazwie. Hip-hop zaliczany jest do Street Dance, czyli tańców ulicznych, i powstał na ulicach Nowego Jorku. Dzieli się na różne odmiany, np. oldschool, new style, new age, freestyle, co czyni go wyjątkowo różnorodnym, a każdy miłośnik tańca znajdzie w nim coś dla siebie. Sprawdź, czym charakteryzuje się hip-hop, poznaj jego podstawowe kroki na zajęciach Studia Tańca i Ruchu Efforte.

Obecnie działają 4 grupy taneczne:

 • Mini Dance Box (7-9 lat),
 • Dance Box (powyżej 10 lat),
 • Expression Crew (powyżej 9 lat),
 • Grupa początkująca - otwarta

Opłata za zajęcia wynosi:

 • 90 zł / dwa razy w tygodniu, grupy średnio zaawansowane i zaawansowane
 • 65 zł / grupy początkujące

TANIEC JAZZOWY

Technika taneczna opierająca się na elementach baletu, modernu oraz akrobatyki. Istnieje kilka odłamów tańca jazzowego tj.: taniec współczesny, modern dance, lirycal jazz, modern jazz. Taniec jazzowy jest tańcem widowiskowym, można go znaleźć na deskach teatru, gdzie wystawiane są spektakle typowo jazzowe. Uczestnicy zajęć poznają podstawy tańca jazzowego, tym samym przygotowywani będą do występów na scenie, zarówno w charakterze pokazowym, jak i konkursowym. Z niżej wymienionych grup tworzyć się będą formacje taneczne, mini formacje, duety oraz soliści, w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Obecnie funkcjonują dwie grupy tańca jazzowego:

 • (E) MOTION - powyżej 9 lat,
 • Grupa początkująca  - otwarta
Grupy tańca Jazzowego są grupami pokazowymi, co wiąże się z tym, że uczestnicy mają możliwość występu.

Opłata za zajęcia wynosi:

 • 90 zł / dwa razy w tygodniu, grupy średnio zawansowane i zaawansowane
 • 65 zł / grupy początkujące

LADIES DANCE

Są to zajęcia skierowane tylko i wyłącznie do żeńskiej części społeczeństwa powyżej 18 roku życia bez ograniczenia wiekowego. Zajęcia oparte na wielu technikach i formach tanecznych, charakteryzujących się zmysłowością i kobiecością. Uczestniczki zajęć poznają kroki podstawowe i charakter poszczególnych tańców oraz choreografię mniej lub bardziej złożoną.
Przychodząc na zajęcia można spędzić miło i aktywnie czas w żeńskim gronie, oraz co tydzień odkrywać w sobie kobiecość.

Opłata za zajęcia wynosi:

 • 70 zł./ raz w tygodniu

UWAGA: Możliwość łączenia z innymi zajęciami wg cennika umieszczonego pod "Strefą Ruchu".

STREFA RUCHU EFFORTE

Wszystkich tych, którzy chcą zadbać o kondycję swojego ciała i o swój stan zdrowia zapraszamy na zajęcia STREFA RUCHU EFFORTE!!! Dzięki dynamicznym ćwiczeniom aerobowym i ćwiczeniom cardio oraz ćwiczeniom siłowym, ćwiczący mogą znacznie poprawić swój układ krążenia i układ oddechowy oraz nabyć większej kondycji i koordynacji. Przyjdź na trening – pokonaj swoje słabości – przekrocz granice swoich wytrzymałości.

"STREFA RUCHU EFFORTE" obejmuje następujące treningi: WORKOUT, CARDIO, STRETCHING, FITNESS STEP
FITNESS STEP - Forma treningu aerobowego z wykorzystaniem platform do ćwiczeń. Podczas treningu uczestnicy mają możliwość wypracowania kondycji i koordynacji ruchowej, wzmocnienia dolnych partii mięśni oraz rozwinięcia dużej motoryki ruchowej.
FITNESS WORKOUT -  Forma treningu siłowego, polegająca na wzmocnieniu poszczególnych partii mięśni oraz poprawie wydolności organizmu, często z wykorzystaniem dodatkowego ciężaru. Uczestnicy treningu poznają również tajniki poprawnego i zdrowego ćwiczenia, bo bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze. Podczas treningu priorytetowo wzmacniane są mięśnie grzbietu , brzucha oraz górnych i dolnych kończyn.
FITNESS CARDIO - Forma treningu aerobowego, poprawiająca kondycję, wspiera wydolność krążeniowo oddechową, a także (przy systematycznym ćwiczeniu i odpowiedniej diecie) wspomagająca zrzucanie wagi.
STRETCHING - Forma ćwiczeń rozciągających wspomagających m. in. : postawę ciała, dotlenienie organizmu, zwiększenie przepływu krwi, poszerzenie zakresu ruchów, zwiększenie świadomości ciała oraz relaksację.

Opłata za zajęcia:

 • raz w tygodniu wynosi 70 zł,
 • dwa razy w tygodniu 110 zł,
 • trzy razy w tygodniu 150 zł.
 • jednorazowe wejście - 20 zł.

UWAGA: Możliwość łączenia z zajęciami Ladies Dance.

TANIEC TOWARZYSKI

Kurs Tańca Towarzyskiego dla dorosłych i starszej młodzieży.

Zajęcia taneczne w parach, podczas których uczestnicy uczą się tańców standardowych (m. in. walca angielskiego, walca wiedeńskiego, tanga), tańców latynoamerykańskich ( m.in. cha-chy, samby, jive’a) oraz tańców użytkowych (m. in. Modern jive’a, disco fox’a, salsy). Ponadto uczestnicy zajęć poznają genezę i charakterystykę poszczególnych tańców, ale również zgłębiają praktyczne tajniki tańca tj. umiejętności partnerowania.

Opłata za zajęcia wynosi:

 • 150 zł / od pary za miesiąc

PIERWSZY TANIEC

PIERWSZY TANIEC to indywidualne lekcje tańca dla narzeczonych. Oferujemy naukę tańca oraz stworzenie spersonalizowanej choreografii tanecznej do pierwszego tańca, dostosowanej indywidualnie do muzyki predyspozycji pary. Tworząc pierwszy taniec naturalność i dobre samopoczucie młodej pary jest dla nas priorytetem.

Lekcje tańca są prowadzone przez instruktor wyspecjalizowaną w tańcach towarzyskich.