Publikacje książkowe

Wilcza na dawnej fotografii – cena 80 zł

Album fotograficzny o Wilczy, który powstał ze zbioru zdjęć uzyskanych dzięki mieszkańcom. Na ponad 150 stronach znajdują się fotografie przedstawiające życie w pięknej śląskiej miejscowości. Ukazują życie codzienne i święta, ludzi przy pracy oraz podczas odpoczynku, życie religijne i kulturalne. Mamy nadzieję, że dzięki temu wydawnictwu, lepiej zrozumiemy naszych przodków, tradycję i dziedzictwo tej ziemi.

ISBN 978-83-963140-0-0

wydanie pierwsze Wilcza 2021

ilość stron: 160

Wydawca: Gminny Ośrodek Kultury w Pilchowicach

Pilchowice nasze dziedzictwo. Niezwykli ludzie – cena 30 zł

Czwarta książka z serii „Pilchowice nasze dziedzictwo”. W tej pozycji autorzy poświęcili uwagę wyjątkowym postaciom, które związane były z Pilchowicami na przestrzeni dziejów. Znajdziemy tu m.in. Paszko Złodzieja, dzieje rodu Wengerskych, doktora Juliusza Rogera, Richarda Kugele, doktora Moritza, ks. Konstantego Damrota, czy lotnika Johannesa Hoschka. Wstęp do książki to także tekst Szczepana Twardocha, który opisuje swój stosunek do pilchowickiego heimatu.

 

ISBN: 978-83-959533-1-6

wydanie pierwsze: Pilchowice, 2021

ilość stron: 160

Wydawca: Stowarzyszenie Pilchowiczanie Pilchowiczanom

Pilchowice nasze dziedzictwo. Historia zatrzymana w kadrze – cena 30 zł

Trzecia książka z serii „Pilchowice nasze dziedzictwo” – tym razem pod tytułem „Historia zatrzymana w kadrze”. Książka została wydana dzięki dotacji Gminy Pilchowice i współpracy z wieloma mieszkańcami Pilchowic. Album zawiera ponad 170 historycznych zdjęć opisanych przez Agnieszkę Robok i wybranych z bogatych zbiorów prowadzonego przez nią od lat pilchowickiego Archiwum Społecznego. Album został podzielony na jedenaście rozdziałów, z których każdy dotyczy innego wycinka z życia w dawnych Pilchowicach. Jest między innymi o pracy, szkole, życiu religijnym, odpoczynku, świętach rodzinnych, sporcie, Ochotniczej Straży Pożarnej, a nawet o nie tak odległych czasach PRL. Album wstępem opatrzył Karol Hrubesz, opracował graficznie Krzysztof Krzemiński.

 

ISBN 978-83-959533-0-9

wydanie pierwsze: Pilchowice 2020

ilość stron: 204

Wydawca: Stowarzyszenie Pilchowiczanie Pilchowiczanom

www.spp.pilchowice.pl

Pilchowice – nasze dziedzictwo. Aby pamiętać… – cena: 30 zł

Zarys dziejów Pilchowic napisany przez lokalnych pasjonatów historii. Książka została wydana przy okazji 10-lecia Stowarzyszenia Pilchowiczanie Pilchowiczanom. Jest to pewien wstęp do szerszego opracowania, które mamy nadzieje powstanie w najbliższych latach. W książce znalazły się rozdziały przedstawiające początki miejscowości, wypisy z kroniki Pilchowic, dzieje kościoła i parafii, ciekawostki dotyczące pochowanych na cmentarzach. Nie zabrakło informacji o pilchowickim szpitalu oraz zamku i pałacu. Autorzy tekstów: Agnieszka Robok, Bożena Magiera, Karol Hrubesz, Józef Nierychło, Krzysztof Waniczek. Książka ukazała się dzięki dofinansowaniu Gminy Pilchowice.

 

 

ISBN: 978-83-948131-30

wydanie pierwsze: Pilchowice 2018

ilość stron: 196

Wydawca: F.H.U. Węgloton Błażej Adamczyk

 

 

Jak kupić?

Książki można zakupić w biurze Gminnego Ośrodka Kultury w Pilchowicach, 44-189 Wilcza, ul. Karola Miarki 123 lub na naszych aukcjach allegro z dostawą do domu.

W celu rezerwacji prosimy o kontakt tel. 32 230 44 99 lub mailowy gok@pilchowice.pl