Teatr Młodych Castello

o Teatrze

Teatr Młodych Castello jest projektem powstałym z myślą o młodych i utalentowanych osobach

Przygotowane przez nas warsztaty to seria spotkań tematycznych, wśród których znajdują się m.in. zajęcia teatralne, wokalne, taneczne czy medialne. Do współpracy zaprosiliśmy specjalistów z różnych dziedzin kultury oraz artystów Teatru Muzycznego Castello. Aktorzy, soliści, tancerze i dziennikarze zaproszą najmłodszych do świata teatru i muzyki, nauczą podstaw swojego zawodu i zdradzą tajniki pracy na scenie.

Teatr Młodych Castello to gwarancja nie tylko szlifowania młodych talentów, ale także wyśmienitej zabawy. Zwieńczeniem wspólnej pracy będą spektakle, w których udział wezmą wszyscy uczestnicy zajęć, dzięki czemu będą mogli zaprezentować swoje umiejętności. Przygotowane przez nas warsztaty artystyczne to gwarancja nie tylko szlifowania młodych talentów ale także wyśmienitej zabawy.

Teatr Młodych Castello prowadzi TOMASZ BIAŁEK

w poniedziałki do Domu Kultury w Żernicy, ul. Szafranka 9:

15.30-17.00 – dzieci
17.15-19.00 – młodzież

Kontakt 537307593

Zajęcia prowadzą doświadczeni pedagodzy i twórcy Teatru Muzycznego Castello:

Tomasz Białek


tenor, aktor scen muzycznych, reżyser, dyrektor Teatru Muzycznego Castello

Urodził się 9 lipca 1981 roku w Żywcu. Od najmłodszych lat związany z muzyką. Pierwsze kroki na scenie stawiał zdobywając laury w konkursach dla młodych talentów. W 2000 roku rozpoczął naukę w Państwowym Policealnym Studium Zawodowym Wokalno-Baletowym w Gliwicach. Podczas studiów zdobył już doświadczenie niezbędne do występów publicznych. Odbył m.in. roczne praktyki w Telewizji Polskiej współtworząc scenariusz programu dla młodzieży i poznając tajniki zawodu prezentera. Współpracował również z Teatrem Muzycznym w Gliwicach występując w spektaklach takich jak 101 dalmatenczyków czy Wiedeńska krew. Był także artystą śląskiego kabaretu Raki z nowej paki. Uzyskawszy dyplom aktora scen muzycznych, rozpoczął stałą współprace z teatrem w Gliwicach. Od 2011 roku występował już jako jego solista. W swoim dorobku ma wiele ról pierwszo jak i drugoplanowych. Wśród najważniejszych należy wymienić: Barnaba Tucker w Hello, Dolly!, Jim Boy w Kwiecie Hawaii, Billy w 42 ulicy, Travis w Footloose, Kupido w Orfeuszu w piekle, Młodszy brat w Ragtimie, Enrico Piselli w Nocy w Wenecji, Raoul St. Brioche w Wesołej Wdówce oraz Lis w Małym Księciu.

Ponadto, od kilku lat koncertuje na terenie całego kraju wraz z sopranistką Nairą Ayvazyan, obecnie gwiazdą Teatru Muzycznego Castello. Razem tworzą zgrany, piękny i utalentowany duet operetkowy, dzięki czemu ich koncerty cieszą się olbrzymim powodzeniem.

W 2010 roku, Tomasz zadebiutował jako reżyser operetki Głos się zrywo, dusza śpiewo stworzonej na kanwie Wesołej Wdówki. Premiera spektaklu miała miejsce w Operze Śląskiej w Bytomiu i zdobyła pozytywne opinie nie tylko sympatyków teatru, ale również jego krytyków.

Rok 2013 okazał się być znamienny w karierze Tomasza, bowiem postanowił on spełnić swoje życiowe marzenie i wraz z długoletnią przyjaciółką Barbarą Pakurą- Brzoską założyć Teatr Muzyczny Castello. Inauguracją ich działalności była premiera najsłynniejszej na świecie operetki Księżniczki Czardasza, w wersji koncertowej. W Teatrze, Tomasz pełni nie tylko funkcję dyrektora. Jest reżyserem m.in. wspomnianej wyżej Księżniczki Czardasza oraz muzycznej bajki edukacyjnej Trzy Magiczne Słowa. Znajduje się również w zespole artystycznym Castello, co pozwala mu na realizacje swoich największych pasji czyli śpiewu i aktorstwa.

 

Od samego początku zajęcia odbywają się bezpłatnie dzięki wsparciu finansowemu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która wspiera w naszej gminie wiele inicjatyw mających na celu wzbogacanie oferty skierowanej do dzieci i młodzieży.