Odjazdowe wakacje z GOK-iem

Za nami kolejne lato pełne wrażeń i atrakcji z Gminnym Ośrodkiem Kultury. Z roku na rok – zwiększamy liczbę miejsc, bowiem chętnych jest zawsze multum. W tym roku w półkoloniach wzięła udział rekordowa ilość dzieci, bo aż prawie 170!!! Zorganizowanie tak dużego letniego wypoczynku wymagało dużo pracy, czasu i zaangażowania całego zespołu GOK, jednak radość dzieci i pozytywne opinie ich  rodziców umacniają nas w przekonaniu, że było warto! A jak spędzili czas nasi młodsi i starsi mieszkańcy Gminy? Program półkolonii, jak zawsze urozmaicony, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Tym bardziej, ze grupa docelowa dosyć zróżnicowana wiekowo, bowiem mieliśmy uczestników od 6 lat począwszy, na 13 latkach skończywszy.

Tegoroczne półkolonie miały miejsce w lipcu i w sierpniu. W każdym z dwóch miesięcy odbyły się cztery turnusy, po dwie grupy, czyli łącznie – aż 16 grup. A gdzie byliśmy? Jak się bawiliśmy? Wzięliśmy udział w warsztatach czarnego teatru, leśnej grze terenowej i śmigaliśmy z rakietami tenisowymi po kortach w Nieborowicach. Głaskaliśmy i karmiliśmy alpaki, kózki i kucyki w AlpaRanczo w Wilczy, szaleliśmy na zjeżdżalniach w aquaparku, skakaliśmy na trampolinach, chodziliśmy po parkach linowych, odwiedziliśmy dom do góry nogami, szukaliśmy wyjścia w labiryncie luster, łowiliśmy ryby i wspięliśmy się na Błatnią (917 m n.p.m.).

Wielkie podziękowania dla wszystkich Uczestników, ich Rodziców oraz dla fantastycznej Kadry, która przykłada mnóstwo uwagi i energii, by czas spędzony z nami przyniósł tylko i wyłącznie – dobre emocje!

Zdradzimy, że już zaczynamy planować zimowy wypoczynek i mamy też pomysły na nieco inny, przyszłoroczny, letni wypoczynek.