I finał WOŚP w Pilchowicach !!!

Za nami 29 finał WOŚP, który w tym roku był sztabowym debiutem naszej Gminy. Już na wstępie należy Wam się wielkie DZIĘKUJEMY! Chyba nikt w sztabie nie spodziewał się takiego wyniku, zwłaszcza w zaistniałych czasach. Jak sami zauważyliście, większość orkiestrowego grania przeniosła się do internetu. Nie mogło jednak zabraknąć tradycyjnej formy kwestowania, do której zgłosiło się więcej chętnych, niż założyliśmy. Nasi dzielni wolontariusze to w większości młodzi ludzie, w tym jeden 9-latek Tomek Haider, a jednym z najstarszych był radny z Wilczy Sylwester Ciukaj. Nasi wolontariusze, których było 14, stanęli w różnych miejscach Gminy, głównie w okolicach kościołów i sklepów. W swoich puszkach kwestarskich zebrali kwotę 9 362,25 zł!

Już na początku działania sztabu uruchomione zostały aukcje internetowe na allegro. Wystawiliśmy prawie 100 przedmiotów i usług, przekazanych przez mieszkańców, przedsiębiorców i artystów. Aukcja, która osiągnęła największą cenę to książka „Król” autorstwa Szczepana Twardocha z jego autografem, która osiągnęła niebagatelną kwotę 2550 zł! Dwie pozostałe książki tegoż autora „Królestwo” i „Drach” również zostały wylicytowane za duże pieniądze, łącznie za prawie 1500 zł! Kwota deklarowana z aukcji Allegro to 10 450 zł!

Od połowy grudnia w 11 lokalizacjach na terenie Gminy i miejscowości ościennych stały puszki stacjonarne. Zebrano w nich kwotę 4 060,40 zł! Dziękujemy przedsiębiorcom za zaangażowanie i wsparcie wspólnego grania z Fundacją WOŚP.

Podobnie, jak w przypadku puszek stacjonarnych, od połowy grudnia funkcjonowała eSkarbonka, czyli możliwość wpłat poprzez bankowość elektroniczną. Znaczna część tej kwoty to wpłaty sponsorów akcji „Zatyrane serduszka”, której pomysłodawcami byli członkowie grupy biegowej „Zatyrani”. Równolegle biorąc udział w 15 Biegu „Policz się z Cukrzycą” postanowili wesprzeć wynik swojego lokalnego sztabu. Znalezieni przez nich sponsorzy zobligowali się zapłacić 5 zł za każdy „wytyrany” kilometr, a zostało ich zrobionych ponad 300! Swoje kilometry wybiegali także radni Krzysztof Waniczek i Krzysztof Musiolik. Kwota zebrana w eSkarbonce to aż 7 220,00 zł!

W dniu finału z wilczańskiego sztabu spotkaliśmy się z Wami na żywo, za pomocą transmisji live na naszym kanale YouTube i profilach facebookowych. W tym miejscu ogromne podziękowania dla naszego młodego wolontariusza Jakuba Sklorza, który realizował transmisję, a także dla Adama Oleszowskiego i Wacława Czarneckiego, za realizację techniczną i światełko do nieba.

Specjalnie dla Was na wośpowej scenie pojawili się uczniowie klasy ratowniczej z pokazem I pomocy, wokalistki Studia Musicalowego The Chance oraz formacja jazzowa ze Studia Tańca Efforte.

Podziękowania dla wszystkich wspierających 29 finał WOŚP w Gminie Pilchowice

• Wolontariusze: Karol Wiciok i Julia Szydło, Małgorzata Haider i Tomasz Haider, Adrianna Czechowska, Emilia Szynkowska i Alicja Wymysło, Alicja Dzida i Jakub Dzida, Sylwester Ciukaj, Natalia Groch i Amelia Klyszcz oraz Zuzanna Widuch i Marta Pogrzeba – serdecznie podziękowania także dla Waszych rodziców, za opiekę, podwożenie, odwożenie i zawsze dobry humor J
  • PUSZKI STACJONARNE: Bistro Pinokio, Kwiaciarnia Sylwia Czenczek, Pasmanteria Hadasz, PHU Wojciech Kasprzyk, Przychodnie Prognostic z Knurowa, Cukiernia Surdel w Pilchowicach, Żernicy, Książenicach i w Gliwicach, Urząd Gminy w Pilchowicach
  • Realizacja świateł i nagłośnienia w dniu finału – Wacław Czarnecki i Oleszowski Adam
  • Transmisja online – Jakub Sklorz
  • Partnerzy: Urząd Gminy w Pilchowicach, Zatyrani – Biegacze z Gminy Pilchowice, Gminna Biblioteka Publiczna w Pilchowicach, Stowarzyszenie Pilchowiczanie Pilchowiczanom, Waclawski Lighting
  • Sponsorzy: Cukiernictwo Surdel Piekarnia Erfurt, Gratisownia.pl, FHU Jota Andrzej Groch, AVON Żaneta Kowol, Piekarnia Bogacki, Henryk Niestrój, Tomasz Wąsik – dystrybucja wędlin, Pasmanteria Gamrat, Alkom – Internet w Gminie Pilchowice
  • Sponsorzy „Zatyranych serduszek” – Libeli Labels Pyskowice, „Ostrowski” Sp. z o.o., Firma „Pokora” Pilchowice, PHU Bemaro Żernica
  • Wsparcie organizacyjne: Małgorzata Szymala, Mariusz Szydło, Aleksandra Kuszka, Agnieszka Niestrój, Oliwia Kowol
  • Przekazane rzeczy na aukcje:
    • w kategorii rękodzieło: Aleksandra Kuszka, Stowarzyszenie Pilchowiczanie Pilchowiczanom, Katarzyna Kocela-Bardeli Sabina Dworaczek, Kwiaciarnia Passion Magda Mączka, Maminka. Joanna Ludwik, Nowak Karolina, Gminna Biblioteka Publiczna w Pilchowicach, Anna Michalska,
    • malarze z grupy OssianArt – Maciej Kozakiewicz, Gabriela Gilner, Agnieszka Niestrój, Krystyna Kozłowska, Krystyna Musioł, Danuta Szymkowiak, Henryk Szymkowiak, Elżbieta Śmieja, Klaudia Rogon-Garczorz
    • gadżety: Gratisownia.pl, Urząd Gminy w Pilchowicach, Wacław Czarnecki, Górnik Zabrze
    • płyty i książki – chłopcy z kabaretu Łowcy.B, Szczepan Twardoch, Anna Jakiesz-Błasiak i Mikołaj Król, Grzegorz Poloczek, Zbigniew Stryj
    • inne: Fabryka Pomysłów. Krzysztof Krzemiński, Maciej Gogulla, FHU Jota Andrzej Groch, Pasieka Pod Wierzbami, Profesjonalna kosmetyka. Anna Maciejewska, Teatr Muzyczny Castello
  • Serdeczne podziękowania dla:
    • Darii Pawlak ze Studia Efforte
    • Anny Jakiesz-Błasiak ze Studia Musicalowego „The Chance” – Natalia Menzik, Julia Kocur, Magdalena Czarnecka, Nadia Soczyńska, Simona Pluta, Agata Tomica
    • II klasy ratowniczej z II LO w ZSZ nr 2 w Knurowie pod opieką Szymona Kościarza – Karol Wiciok, Daria Pisula, Wiktoria Pilanz
    • dzielnicowych Bartosza Ulmy, Jacka Zapały i Krzysztofa Kwietniewskiego – kierownika ogniwa patrolowo-interwencyjnego KP w Knurowie

Wszystkie nasze działania i Wasza hojność sprawiły, że osiągnęliśmy bardzo imponujący wynik 30 950,27 zł!!! Postawiliśmy sobie wysoko poprzeczkę, ale jesteśmy pewni, ze za rok osiągniemy jeszcze wyższy wynik. No bo kto, jak nie my, prawda?