Gminny Dzień Dziecka w Gminie Pilchowice

5 czerwca 2022 r., po dwóch latach przerwy, odbył się Gminny Dzień Dziecka w Parku Damrota w Pilchowicach. Z lekkim niepokojem wypatrywaliśmy prognoz pogody, ale tym razem, po 7 „chudych” latach, doczekaliśmy się cudownej aury. Mamy nadzieję, że przed nami już tylko te „tłuste” lata i co roku będziemy mogli, wspólnie z młodszymi mieszkańcami naszej Gminy świętować Dzień Dziecka.

Naszą pilchowicką sceną zawładnęły formacje taneczne ze Studia Tańca Efforte, grupy wokalne i muzyczne z Teatru Muzycznego Castello, Abba Kids i grupa gitarowa Sławomira Tatery. Na deser wystąpił Teatr WIT-WIT ze spektaklem „Kopciuszek”, który z zapartym tchem obejrzeli Ci mniejsi i Ci starsi.

Poza sceną było równie ciekawie. Na licznych stoiskach, nasi partnerzy, przygotowali ciekawe warsztaty i atrakcje. Byli z nami m.in. Gminna Biblioteka Publiczna w Pilchowicach, Bricks 4 Kidz, English House, Active Dar – Judo, Akademia Szachowa, EduMed, Home of Teddy, Miody Wienchol, Klub Sportów Łączności. Nie zabrakło również tych, którzy zadbali o słodkości dla wszystkich, kolejki ustawiały się do stoisk Cukierni Surdel po pyszne lody, do niezastąpionego Stowarzyszenia Pilchowiczanie Pilchowiczanom po watę i popcorn i do stoiska Piotra Gurosia, gdzie można było spróbować pysznych kołaczy, gofrów, granit i jeszcze wielu, innych smakowitości.

Najmłodsi mogli poszaleć na dmuchańcach, poznać tajniki pracy strażaka i skorzystać z licznych animacji, m.in. malowania twarzy, brokatowych tatuaży, kręconych balonów czy baniek mydlanych.

Podczas Dnia Dziecka odbyły się również Targi Czasu Wolnego pod patronatem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W ramach Targów zaprezentowali się Stowarzyszenie Tenisa Stołowego z Żernicy, Akademia Tańca Perfect, Militaria – Piotr Żyła ze Stanicy, Gminna Biblioteka Publiczna w Pilchowicach oraz Mieczysław Glinka z młodymi adeptami Judo.

Swój punkt miał również Urząd Gminny Pilchowice, który zorganizował Festyn Ekologiczny, zapraszając do współpracy knurowską firmę PreZero. To właśnie oni uszczęśliwili najmłodszych możliwością przyjrzenia się z bliska ogromnej śmieciarce i przygotowali różne warsztaty i konkursy.

Nie sposób nie wspomnieć o naszej cudownej Młodzieży, która wspiera nas od kilku lat w formie wolontariatu. Tym razem również stanęli na wysokości zadania. Byli zaangażowani w przygotowania, animacje, robienie zdjęć, obsługę nagłośnienia i pomimo zmęczenia, na koniec zostali, aby wesprzeć nasz zespół w sprzątaniu. Dziękujemy Wam, że jesteście, za Waszą energię i nieocenioną pomoc!!!

Bardzo dziękujemy naszym Sponsorom, którzy wsparli nas tego dnia. To dzięki Wam mogliśmy w dużej mierze zrealizować nasze pomysły i sprawić, że Gminny Dzień Dziecka był jeszcze bardziej kolorowy i pełen ciekawych atrakcji.

Do zobaczenia za rok.