Wystawa „Zwykłe-niezwykłe. Życie mieszkańców Gminy Pilchowice utrwalone w obiektywie

4 listopada 2019

Na sali Damrota 5 po raz pierwszy zaprezentowano wystawę autorstwa Agnieszki Robok zatytułowaną „Zwykłe-niezwykłe. Życie mieszkańców Gminy Pilchowice utrwalone w obiektywie”. Inicjatywa ta została zrealizowana dzięki dofinansowaniu Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2019.

Jest to jedna z czterech inicjatyw, które otrzymały dofinansowanie. Autorzy pomysłów wraz z pracownikami GOKu przygotowywali swoje projekty. Wystawa Agnieszki Robok ma wartość szczególną, bo jest wynikiem wieloletniej pracy w środowisku lokalnym, polegającej na zbieraniu starych zdjęć oraz ich historii. Na 20 planszach zaprezentowano życie mieszkańców sołectw Gminy Pilchowice w różnych okolicznościach, w różnych czasach. Stworzenie wystawy w takiej formie ułatwia jej przewożenie i eksponowanie w budynkach jak i na świeżym powietrzu podczas wydarzeń plenerowych. Takie było zamierzenie od początku, aby przybliżać historię, wychodzić z nią do ludzi.

W najbliższych miesiącach wystawa będzie gościć w poszczególnych sołectwach, więc na pewno będzie okazja ją zobaczyć.

Raz jeszcze gratulujemy Agnieszce Robok wspaniałej wystawy.

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2019