Upiorny piknik rodzinny

Dynia - logo projektu "Upiorny piknik rodzinny"

Projekt „Upiorny piknik rodzinny” został wyróżniony w ramach specjalnego konkursu dotacyjnego na projekty Młodzieżowych Liderów Programu Równać Szanse 2020. Zamknięty konkurs był adresowany do organizacji i instytucji, których przedstawiciele wzięli udział w Szkoleniu Młodzieżowych Liderów Programu Równać Szanse, które odbyło się w lipcu tego roku w Warszawie.

Trzy młodzieżowe liderki, działające z nami, przy wcześniejszych projektach napisały projekt, zakładający zorganizowanie rodzinnej imprezy, z duchami i potworami w tle. Dziewczyny, wespół z kilkoma rówieśnikami, samodzielnie realizują swoją pierwszą inicjatywę. Samodzielnie zarządzają finansami, organizują spotkania i szkolenia, kupują potrzebne rzeczy, przygotowują scenografię i ściankę foto.

 

Cel projektu

Głównym celem projektu będzie rozwinięcie umiejętności zarządzania, komunikacji, organizacji i pracy w grupie.

Przy okazji młodzież będzie miała także możliwość nauczenia się profesjonalnej charakteryzacji i robienia tematycznej scenografii.

Opis projektu

Wiodącym tematem projektu jest Halloween. Młodzież chce zorganizować zabawę o tej tematyce dla całych rodzin.

Aby się do tego dobrze przygotować wezmą udział w szkoleniach z charakteryzacji i robienia tematycznej scenografii.

Uczestnicy projektu samodzielnie wymyślą i stworzą scenografię, pasującą do tematu całej imprezy, a także zaplanują grę terenową, opartą na duchach i potworach. Na samej imprezie będzie również fotościanka, gdzie będzie można zrobić i od razu wywołać zdjęcia.

Czas realizacji

01.09.2021 – 31.10.2021

Dotacja

3000 zł.

Uczestniczki szkolenia dla młodzieżowych liderów
Młode liderki z Gminy Pilchowice

Szkolenie dla młodzieżowych liderów

Alicja Dzida, Oliwia Kawka i Magdalena Salbert – uczestniczki młodzieżowych projektów, realizowanych przez GOK w ramach Programu Równać Szanse – zakwalifikowały się na Szkolenie Młodzieżowych Liderów. Spędziły w Warszawie kilka wakacyjnych dni – poszerzając wiedzę i umiejętności m.in. z zakresu pracy w grupie, rozwiązywania konfliktów, kompetencji komunikacyjnych i liderskich. Miały też okazję zwiedzić stolicę, pograć w kręgle, czy rozwiązać zagadki escape room’u.

W ramach szkolenia ćwiczyły także pisanie projektów, bowiem uczestnicy dostali szansę realizacji własnych pomysłów.

W zamkniętym konkursie na projekty dla Młodzieżowych Liderów Programu Równać Szanse – otrzymały dotację w wysokości 3 000 zł. Ich inicjatywa „Upiorny piknik rodzinny” będzie realizowana w miesiącach wrzesień-październik 2021 r.

Warsztaty z charakteryzacji

Część warsztatowa jest ważną częścią projektów „Równać Szanse”. Młodzież samodzielnie decyduje o tym, czego chce się nauczyć i jakie umiejętności chce zgłębić. Malowanie twarzy ćwiczyli w poprzednich projektach i są w tym świetni, jednak „upiorna charakteryzacja” to dla nich coś zupełnie nowego.
Pani Katarzyna Kocela-Bardeli (charakteryzatorka, plastyczka, stylistka) wprowadziła młodych m.in. w tajniki sztucznej krwi, sączących się ran czy specjalistycznych kosmetyków do makijażu. Zabawa była przednia.
Bardzo realistyczne, krwawiące rany rąk mogą przerazić i wywołać nieciekawe odczucia…
UWAGA – galeria zdjęć – dla osób o mocnych nerwach 🙂