To już 10 lat Małego Muzeum w Wilczy – Klamory u Erwina

17 września 2021

Klamory U Erwina mają już 10 lat. To niesamowite miejsce tworzone przez Gabrielę i Erwina Sapików. W ciągu dekady urosło do miejsca, gdzie nie tylko prezentuje się dziedzictwo materialne śląskiej ziemi, ale także ożywia się historię i rozmawia o przeszłości i  przyszłości. „Klamory u Erwina” od lat współpracują z nami podczas półkolonii, Nocy Muzeów, produkcji filmów edukacyjnych i warsztatów.

Na jubileuszu Erwin Sapik wręczał statuetki „Klamorka” osobom, które wspierały w różnych obszarach jego muzeum. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Macieja Gogulli – wójta gminy, Krzysztofa Waniczka – Przewodniczącego Rady Gminy Pilchowice, a także starosty gliwickiego – Waldemara Dombka. Uroczystość uświetnili także radni gminni i sołeccy, reprezentanci organizacji społecznych, a także darczyńcy, którzy przekazywali przez lata swoje rodzinne pamiątki, aby przetrwały i mogły służyć do edukowania kolejnych pokoleń.

Jubilatom gratujemy i dziękujemy, a Was zapraszamy do Erwina na zwiedzanie. Jeśli macie jakieś stare przedmioty ze strychu to Erwin chętnie się nimi zaopiekuje.