„Soboty z Rodziną” w górach

Czas spędzony w gronie najbliższych, na łonie natury, połączony z górskimi krajobrazami i sobotnim odpoczynkiem jest bezcenny…

Gminny Ośrodek Kultury w Pilchowicach wspólnie z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, z ogromnym powodzeniem, zrealizował cykl górskich wycieczek dla dzieci, młodzieży i ich rodziców. Był to projekt o charakterze profilaktycznym, promujący wspólne, aktywne spędzanie czasu wolnego, wolnego od uzależnień behawioralnych.

W ostatnią sobotę miesiąca, począwszy od kwietnia br., wyjeżdżaliśmy autokarem do górskich miejscowości, skąd wchodziliśmy na szczyty, zatrzymując się w schroniskach. Na miejscu  podziwialiśmy krajobrazy, smażyliśmy kiełbaski i cieszyliśmy się z bycia w gronie najbliższych.

Uczestnicy naszych wycieczek – pod czujnym okiem przewodnika – zdobyli Stożek, Rysiankę, Wielką Raczę, Magurkę Wilkowicką, Klimczok, Przegibek Żywiecki i Bendoszkę. Chętnych było tak wielu, że za każdym razem autokar był pełen. Z naszego projektu skorzystało łącznie ok. 250 uczestników.

Najmłodszy górski wędrowiec miał 1,5 roku, a najstarszy 65 lat! Wśród uczestników byli rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnukami, znajomi, rodziny wielopokoleniowe. Bardzo cieszy nas fakt, że inicjatywa cieszyła się tak ogromnym zainteresowaniem! Dlatego planujemy kontynuować projekt od wiosny przyszłego roku.

logo gkrpa