Projekt „Animujmy i działajmy! Młodzieżowe Biuro Eventów”

SPOTKANIE INAUGURACYJNE 8 lutego 2019 r. – Dom Kultury w Wilczy – godz. 16:00

Zapraszamy na spotkanie inauguracyjne 8 lutego 2019 r. do Domu Kultury w Wilczy – godz. 16:00 .

Jeśli masz 13-16 lat, mieszkasz w Gminie Pilchowice i chciałbyś/chciałabyś razem z GOKiem rozwijać swoje umiejętności organizatora, fotografa, animatora, dźwiękowca, reportera, to musisz do nas dołączyć!

 

Jesteś kreatywny? Chcesz coś zrobić dla otoczenia? Dołącz do projektu!

Animujmy i działajmy! – młodzieżowe biuro eventów – nowy projekt Gminnego Ośrodka Kultury w Pilchowicach

 

Już po raz drugi Gminny Ośrodek Kultury będzie realizował projekt Programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, prowadzony przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Pierwszy projekt „Kręcimy, ale filmy!” cieszył się ogromną popularnością i wyłonił młodych, chętnych do dalszej współpracy ludzi. Zgłosili oni zapotrzebowanie na inne tego typu projekty, zwłaszcza w sferze szeroko rozumianej animacji czasu wolnego.

Program „Równać Szanse” dąży do tego, by młody człowiek poznał swoje możliwości, wykorzystał aspekty swojego otoczenia i szeroko rozwinął skrzydła na całe życie. Zakłada, że warto tworzyć ciekawe okazje do „sprawdzenia się” w tym, czego dotąd młodzi ludzie nie doświadczyli.

Nowy projekt GOK-u „Animujmy i działajmy” zakłada powstanie młodzieżowego biura eventów. Nastawiony jest na umożliwienie młodzieży zdobycia wiedzy i doświadczeń w zakresie organizacji wydarzeń kulturalnych w trzech obszarach:

  • realizacji dźwięku (nagłaśnianie imprez);
  • animacji dla dzieci (malowanie twarzy, kręcenie balonów, prowadzenie zabaw, konkursów);
  • multimediów (fotorelacja, realizacja filmowa, zamieszczanie gotowych materiałów w internecie).

Przeszkoleni, bogatsi w nowe doświadczenia, młodzi ludzie, będą współpracować z Gminnym Ośrodkiem Kultury przy realizacji cyklicznych imprez. Punktem kulminacyjnym będzie pomoc przy organizacji Gminnego Dnia Dziecka w Pilchowicach. Uczestnicy projektu będą m.in. animować najmłodszych, czy tworzyć relację fotograficzną i filmową. Chcemy, by zdobyte w trakcie trwania projektu – wiedza i umiejętności, zostały wykorzystane w praktyce. Chcemy, by czuli się ważni i potrzebni, by wzrosło ich poczucie własnej wartości i doświadczyli, jak wiele daje praca zespołowa. Nie zabraknie też ogniska i wyjazdu w góry, które będą podsumowaniem działań i motywowaniem do dalszej pracy.

Gwarantujemy dobrą zabawę, dawkę rewelacyjnej wiedzy, bogate doświadczenie i kontakty z super ludźmi ☺

Zapraszamy do kontaktu chętnych, młodych ludzi w wieku 13-16 lat – tel. 503-978-654 (koordynator projektu Monika Kustra-Polak).

Program „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

administrowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży