Już 9 grudnia zapraszamy na koncert gordonowski z cyklu „Maluchy w krainie dźwięku”– czyli muzyka, ruch i zabawa.
- Domu Kultury w Żernicy
- godz. 17.00
Bilety:
- dzieci – 10 zł.
- dorośli – 20 zł.
- rezerwacja tel. 503-978-654, e-mail: kultura.gok@pilchowice.pl
Zachęcamy, aby świąteczno-zimowy klimat zaakcentować w ubiorze (chociażby przez mikołajkową czapeczkę).
Maluchy w krainie dźwięku to muzyczna propozycja skierowana do rodzin z niemowlętami i maluszkami do 6 roku życia.
Cykl inspirowany jest badaniami i doświadczeniem prof. Edwina E. Gordona – muzyka jazzowego, pedagoga i psychologa muzyki, badacza związanego z Uniwersytetem Temple w Filadelfii oraz University of South w stanie Kolumbia. Dowiódł on, że oddziałując na dziecko różnorodnością dźwięków, motywów i melodii można doprowadzić do rozumienia muzyki i optymalnego rozwoju muzycznych zdolności.
Celem koncertów gordonowskich jest stymulacja rozwoju dziecka wykorzystująca jego naturalne predyspozycje i zdolności w okresie największej chłonności młodego umysłu.
Zajęcia umuzykalniające mają wiele zalet, stymulują zdolności komunikacyjne dzieci, poprawiają płynność mowy i lepszą dykcję. Ponadto maluchy znacznie łatwiej i na dłuższy czas potrafią koncentrować swoją uwagę, co wpływa na ich rozwój intelektualny. Uczestnictwo w koncertach umuzykalniających prowadzonych metodą Edwina E. Gordona otwiera dzieci na bezcenny dar na całe życie: umiejętność radowania się obcowaniem z muzyką, rozumienia jej, a także myślenia w całkowicie inny, twórczy sposób.
„Maluchy w krainie dźwięku” łączą elementy zajęć i zabaw umuzykalniających, ruchowych i teatralnych. Warsztaty odbywają się w bezpiecznym dla dzieci otoczeniu w swobodnej, prawie piknikowej atmosferze – na kolorowych matach i kocykach (zachęcamy do przyniesienia własnych kocyków lub poduszek). Czas trwania koncertów jest dostosowany do możliwości małych odbiorców i wynosi około 45 minut.
Koncerty prowadzi Dorota Banaś – skrzypaczka, wokalistka, pedagog, animatorka kultury doświadczona we współpracy z dziećmi, która do współpracy zaprasza muzyków grających na różnych instrumentach.
Projekt kilkakrotnie uzyskał nominację do najlepszej inicjatywy kulturalnej dla dzieci na Śląsku.