Muzyczna karuzela – andrzejkowy koncert dla najmłodszych

Za nami kolejny koncert z cyklu „Maluchy w krainie dźwięków”, tym razem była to andrzejkowa „Muzyczna karuzela”.

Koncert poprowadziła, jak zawsze, Dorota Banaś – skrzypaczka, wokalistka, pedagog, animatorka kultury doświadczona w pracy z dziećmi, która do współpracy zaprasza muzyków grających na różnych instrumentach. Tym razem byli z nami bardzo młodzi muzycy – saksofonista, wibrafonista i klawiszowiec.

Ta muzyczna propozycja skierowana była do rodzin z niemowlętami i maluszkami do 6 roku życia.

Koncerty gordonowskie (nazwa pochodzi od prof. Edwina E.Gordona – muzyka, pedagoga i psychologa) łączą elementy zajęć i zabaw umuzykalniających, ruchowych i teatralnych. Całość odbywa się w bezpiecznym dla dzieci otoczeniu w swobodnej, prawie piknikowej atmosferze – na kolorowych matach i kocykach.