Młodzi w Warszawie

Jest nam niezwykle miło – bowiem nasza działalność społeczno-kulturalna oraz wolontaryjna została zauważona przez Panią Poseł Krystyny Szumilas i otrzymaliśmy od niej zaproszenie do Warszawy. Pojechaliśmy razem ze współpracującą z nami młodzieżą i zwiedzaliśmy Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w towarzystwie Pani Poseł.

Pobuszowaliśmy po parlamentarnych korytarzach, zajrzeliśmy do kilku ciekawych miejsc, dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy i zrobiliśmy sobie zdjęcie z Marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim.

Wizyta w Sejmie zaowocowała tym, że wszyscy młodzi ludzie zadeklarowali, że jak będą pełnoletni to będą głosować i nie pozwolą innym decydować za siebie. Trzymamy kciuki za ich chęć wpływania na otaczającą ich rzeczywistość, zwłaszcza na najbliższe otoczenie. Cieszy, że rosną wokół nas świadomi obywatele.

Mieliśmy także czas, żeby pozwiedzać centrum naszej stolicy. Byliśmy na Rynku, na Placu Trzech Krzyży, pod licznymi pomnikami m.in. Kopernika, Piłsudskiego, Kilińskiego, czy Grobem Nieznanego Żołnierza.

Nabraliśmy ochoty na więcej… Niewykluczone, że raz jeszcze odwiedzimy Warszawę, tylko tym razem na dłużej.

Kierujemy serdeczne podziękowania:

  • dla Pani Poseł Krystyny Szumilas za zaproszenie i interesująco spędzony czas,
  • dla naszych młodych, dzielnych, zawsze chętnych do wszelkiego rodzaju działań wolontariuszy – bez Was nie byłoby tak radośnie i kolorowo.

D Z I Ę K U J E M Y !!!