Gminny Dzień Dziecka w Pilchowicach

1 czerwca 2019

Po takim intensywnym weekendzie jesteśmy zmęczeni, ale szczęśliwi. Po kilku latach doczekaliśmy się pięknej pogody i mogliśmy z Wami świętować Dzień Dziecka. Mamy nadzieję, że świetnie się bawiliście.Wielkie podziękowania dla Wszystkich, którzy dołożyli swoją cegiełkę do imprezy. Jest Was tak dużo, że nie sposób sprawnie wszystkich wymienić.Nas cieszy, że społeczność  Gminy Pilchowice to wspaniali ludzie, chcący działać. Tak trzymać !!!

Wśród wielu wspaniałych partnerów i sponsorów, znaleźli się także wolontariusze, nasi młodzi mieszkańcy, którzy wydatnie pomagali nam w  Gminnym Dniu Dziecka. Bez ich energii i zapału nie dalibyśmy sami rady. To dopiero początek współpracy, a my już nie możemy się doczekać kolejnych imprez. Nasi młodzi przyjaciele obsługiwali nagłośnienie, rejestrowali wideo i robili zdjęcia, animowali zabawy, ale także pomagali nam w transporcie, ustawianiu infrastruktury, sprzątaniu…. Byli słowem wszędzie. A to wszystko pod hasłem „Animujmy i Działajmy”.

Projekt „Animujmy i Działajmy!” realizowany jest przy wsparciu finansowym Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu Program „Równać Szanse”

Młodzież ma szanse działać na rzecz społeczności lokalnej, sama rozwijając przy tym swoje umiejętności jak autoprezentacja, współpraca w grupie, planowanie itd. Dzięki temu łatwiej będzie im w przyszłości wkraczać w dorosłe życie. My jesteśmy z nich dumni !