Dożynki Gminy Pilchowice

10 września odbyły się  Dożynki Gminy Pilchowice.

Uroczysta msza święta, korowód, a następnie wielogodzinna zabawa – to wszystko miało miejsce w Wilczy, na terenie rekreacyjnym  przy boisku LKS „Wilki” Wilcza.

Na scenie starostowie – Bernadeta i Lucjan Suligowie, prowadzący gospodarstwo rolne w naszej gminie – wręczyli wójtowi Maciejowi Gogulli chleb z tegorocznych zbiorów. Gospodarz gminy przekazał z kolei po bochenku chleba sołtysom siedmiu sołectw.

W części oficjalnej pani Janina Wymysło została odznaczona Złotą Odznaką „Zasłużony dla województwa śląskiego”, a następnie rozpoczął się program artystyczny. Zainaugurowały go przedszkolak i uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wilczy. Następnie przybili goście i mieszkańcy gminy mogli wysłuchać koncertów Kapeli Góralskiej Hajduk oraz Kapeli z Naszego Miasteczka. Po zmroku byliśmy świadkami wyjątkowego widowiska skupiającego się wokół ognia, światła i elementów pirotechniki. Teatr Ognia Azislight dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń. Po pokazie grupa Abba’s & Boney M. zabrała wszystkich w muzyczną podróż w czasie za sprawą legendarnych przebojów  z lat 70-tych i 80-tych i rozkręcili tanecznie naszych gości. W takich tanecznych nastrojach zostali wszyscy aż do północy, bawiąc się razem z DJ-em Kamti.

W organizację Dożynek Gminy Pilchowice zaangażowany był sztab ludzi na czele z rolnikami, sadownikami, ogrodnikami, sołtysami wraz z Radami Sołeckimi, Kołami Gospodyń Wiejskich, strażakami, placówkami oświatowymi, organizacjami pozarządowymi i sponsorami. Jeszcze raz serdecznie Wam dziękujemy za liczne uczestnictwo i pomoc w organizacji żniwnego święta. Dzięki Wam ta piękna tradycja jest wciąż żywa.