Dzień Dziecka w Gminie Pilchowice

28 maja 2023 r. odbył się Gminny Dzień Dziecka w Parku Damrota w Pilchowicach. Podobnie jak w zeszłym roku, pogoda była dla nas łaskawa i wspólnie z młodszymi mieszkańcami naszej Gminy i ich rodzicami mogliśmy świętować Dzień Dziecka w cudownej, słonecznej aurze.

Naszą pilchowicką sceną zawładnęły formacje taneczne ze Studia Tańca Efforte, grupa wokalna ze Studia Musicalowego The Chance i nasi niezastąpieni animatorzy Karol Wiciok i Paulina Przysiężny z Mini Disco dla najmłodszych i pokazem baniek mydlanych i ogniowych. Wisienką na torcie był spektakl „Cyrk Pana Pedro”, który rozbawił do łez zarówno młodszych i starszych.

Na licznych stoiskach można było skorzystać z ciekawych warsztatów i atrakcji. Byli z nami m.in. Gminna Biblioteka Publiczna w Pilchowicach, Bricks 4 Kidz, Tajemniczy Kuferek, Active Dar – Judo, Akademia Szachowa, EduMed, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Hugi Booki oraz ZTM .

Nie zabrakło również tych, którzy zadbali o słodkości dla wszystkich, kolejki ustawiały się do stoisk Cukierni Surdel po pyszne lody, do niezastąpionego Stowarzyszenia Pilchowiczanie Pilchowiczanom po watę i popcorn i do stoiska Lodomania- Piotra Gurosia, gdzie można było spróbować pysznych gofrów, granit i jeszcze wielu, innych smakowitości. Na głodomorów czekało stoisko Caro z Pilchowic z pizzą i kiełbaskami oraz Food Truck Dariusza Zapolskiego z zakręconym ziemniakiem, zapiekankami i hot-dogami.

Najmłodsi mogli poszaleć na dmuchańcach, postrzelać z łuku z grupą ArcheTag, poznać tajniki pracy strażaka, skorzystać z licznych animacji, m.in. malowania twarzy, brokatowych tatuaży, kręconych balonów czy baniek mydlanych a knurowskie PreZero uszczęśliwiło najmłodszych możliwością przyjrzenia się z bliska ogromnej śmieciarce i przygotowali różne warsztaty i konkursy.

Podczas Dnia Dziecka odbyły się również Targi Czasu Wolnego pod patronatem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W ramach Targów zaprezentowali się Stowarzyszenie Tenisa Stołowego z Żernicy, Akademia Tańca Perfect, Grupa Biegowa Zatyrani a najmłodsi mogli skorzystać z wizyty w mobilnym Planetarium ORBITEK.

Swój punkt miał również Urząd Gminny Pilchowice, który zorganizował warsztaty plastyczne dla dzieci z konkursami.

W ramach Dnia Dziecka odbyła się również „Talentiada” to „Akcja Lato” Śląskiego Związku Piłki Nożnej zawitała. Najmłodsi mieszkańcy naszej gminy mogli korzystać z atrakcji przygotowanych przez Śląski Związek Piłki Nożnej w godzinach porannych na obiekcie LKS Wilków Wilcza,k tóry na kilka godzin zmienił się w miejsce zabaw i rywalizacji, a także uśmiechu i radości.
W ramach „Akcji Lato” odbył się turniej najmłodszych adeptów piłki nożnej reprezentujących Wilki Wilcza, Naprzód Żernica i Victorię Pilchowice. Obok trzech boisk turniejowych działała strefa animacji z układaniem klocków, puszczaniem baniek mydlanych, kolorowaniem obrazków,dodatkowo ustawiono pompowane boisko piłkarskie z bandami. Uczestnicy „Talentiady” prezentowali technikę piłkarską i strzały do bramki celnościowej.

Nie możemy zapomnieć o naszej cudownej Młodzieży, która wspiera nas od kilku lat w formie wolontariatu. Jak zwykle stanęli na wysokości zadania, angażując się w przygotowania i liczne animacje dla dzieci . Dziękujemy Wam, że jesteście, za Waszą energię i nieocenioną pomoc !!!

Bardzo dziękujemy naszym Sponsorom, Darczyńcom i Partnerom, którzy wsparli nas tego dnia. To dzięki Wam mogliśmy w dużej mierze zrealizować nasze pomysły i sprawić, że Gminny Dzień Dziecka był jeszcze bardziej kolorowy i pełen atrakcji.

Do zobaczenia za rok.