Dożynki Gminy Pilchowice

11 września – po 2-letniej przerwie spowodowanej obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19 – miały miejsce Dożynki Gminy Pilchowice.

Uroczysta msza święta, korowód, a następnie wielogodzinna zabawa – to wszystko miało miejsce w Wilczy. Na tamtejszej scenie starostowie – Lidia i Krystian Reszkowie, prowadzący od 40 lat rodzinne gospodarstwo ogrodnicze – wręczyli wójtowi Maciejowi Gogulli chleb z tegorocznych zbiorów. Gospodarz gminy przekazał z kolei po bochenku chleba sołtysom siedmiu sołectw.

W części oficjalnej sołtys Pilchowic, Józef Nierychło został wyróżniony Srebrną Odznaką „Zasłużony dla województwa śląskiego”, a następnie rozpoczął się program artystyczny. Zainaugurowały go przedszkolaki z grupy „Słoneczka” wraz z uczniami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wilczy. Następnie przybyli goście mogli uczestniczyć w programie kabaretowo – biesiadnym ” Książę Lipin i przyjaciele” i wysłuchać niezapomnianych utworów Czesława Niemena w wykonaniu Romualda Ardanowskiego. Niezastąpiona Inga Papkala rozbawiła towarzystwo oraz przygotowała dla mieszkańców naszej gminy tradycyjne gry, zabawy i konkursy.

W organizację Dożynek Gminy Pilchowice zaangażowany był sztab ludzi na czele z rolnikami, sadownikami, ogrodnikami, sołtysami wraz z Radami Sołeckimi, Kołami Gospodyń Wiejskich, strażakami, placówkami oświatowymi, organizacjami pozarządowymi i sponsorami. Jeszcze raz serdecznie Wam dziękujemy za liczne uczestnictwo i pomoc w organizacji żniwnego święta. Dzięki Wam ta piękna tradycja jest wciąż żywa.