Pracownia Działań Twórczych

o PDT

Pracownia Działań Twórczych została reaktywowana w 2015 roku z myślą o młodszych mieszkańcach naszej Gminy.

Do dzisiaj w ramach spotkań realizowane są zajęcia plastyczne, podczas których dzieci poznają różne techniki twórcze.

Podczas zajęć każdy tworzy swoje indywidualne prace, zgodnie ze swoją wizją, tempem i potrzebami. Instruktorki pomagają w kwestiach technicznych i w znalezieniu inspiracji, a wytwory plastyczne stają się własnością uczestnika.

W programie warsztatów:

 • zajęcia plastyczne

 • gry i zabawy

 • bajkoterapia (przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Pilchowicach)

sprawy organizacyjne

Rok szkolny 2023/2024

Czas trwania zajęć –  75 min. / 90 min.

Koszt zajęć 50 zł/ miesiąc (w cenę wliczone są m.in. wszystkie potrzebne materiały, drobne prezenty świąteczne, uroczyste zakończenie zajęć).
Rabat z Kartą Dużej Rodziny – 20% – 40zł.

Grupa młodsza – dzieci w wieku 5-7 lat / 5-8 lat

Grupa starsza – dzieci w wieku 8-12 lat / 9-13 lat

Mile widziane obuwie zmienne, w okresie jesienno-zimowym – zmienne obuwie jest obowiązkowe.

Serdecznie zapraszamy!!!

dk wilcza

SALA STANICA

dk żernica

PONIEDZIAŁEK:

 • 15:30-17:00 – gr.młodsza (5-7 lat)
 • 17:10-18:40 – gr.starsza (8-12 lat)

WTOREK:

 • 15:30-17:00 – gr.młodsza (5-7 lat)
 • 17:10-18:40 – gr.starsza (8-12 lat)

ŚRODA:

 • 16:00-17:30 – gr.młodsza (5-8 lat)
 • 17:40-19:10 – gr.młodsza (8-10 lat)

CZWARTEK:

 •  16:00-17:15 – gr.starsza (9-13 lat)
 • 17:30-18:45 – gr.starsza (9-13 lat)

Informacje i zapisy pod numerami tel. 503 978 654 lub 32 230 44 99 oraz e-mailowo kultura.gok@pilchowice.pl

Stefania Pokora

Natalia Kubina

Katarzyna Kocela-Bardeli

Pracownia Działań Twórczych w Wilczy
poniedziałek, godz. 15.30 – 18.40

Pracownia Działań Twórczych w Żernicy                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    środa, godz. 16:00 – 19:10

Pracownia Działań Twórczych w Żernicy
środa, 16:00-19:10

Pracownia Działań Twórczych w Żernicy
czwartek, godz. 16.00 – 18.40

Monika Kustra-Polak - pomysłodawczyni Pracowni Działań Twórczych

Kiedy powstał pomysł powołania Pracowni Działań Twórczych nikt nie spodziewał się takiego sukcesu, bo z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że Pracownie są flagowym punktem oferty Gminnego Ośrodka Kultury w Pilchowicach, takim bestsellerem ☺

Zaczynaliśmy kilka lat temu od zwykłych świetlic zlokalizowanych w pilchowickich szkołach. Początkowo na zajęcia przychodziło zaledwie kilka osób, bywały dni, że nie było nikogo. Jednak z czasem, z zajęć na zajęcia, przybywało zainteresowanych. Pracownie działały we wszystkich placówkach GOK-u – w Wilczy, Żernicy, Nieborowicach i w Pilchowicach, a także w budynku LKS w Stanicy.
Rok szkolny 2020/2021 jest szczególny, ze względu na panującą pandemię. Jest wymóg mniejszych grup, dłuższych przerw między zajęciami, dezynfekcji pomieszczeń, sprzętu, itp – dlatego w tym sezonie zajęcia będą odbywać się tylko w Domach Kultury w Wilczy i w Żernicy.   

Co jest naszym mottem? Co sprawia, że Pracownie cieszą się taką popularnością?

Przede wszystkim stawiamy na radosną i twórczą kadrę, która z zamiłowania do dzieci pomaga odkrywać ich talenty i rozwijać potencjał. W ramach spotkań realizowane są zajęcia plastyczne, podczas których dzieci poznają różnorodne techniki twórcze. Powstałe prace, ku ich ogromnej uciesze, stają się ich własnością i z dumą są pokazywane rodzicom i dziadkom.

Jednak zajęcia w Pracowni to nie tylko prace plastyczne, ale także wspólne gry i zabawy, dzięki którym dzieci integrują się i nabywają niezbędne umiejętności społeczne. Uczymy się m.in. skutecznej komunikacji i autoprezentacji, konstruktywnego rozwiązywania konfliktów czy nazywania i wyrażania swoich emocji.

Jesteśmy zachwyceni twórczą pracą najmłodszych mieszkańców naszej Gminy. Specjalnie dla nich, w nagrodę za wspólnie spędzony czas,  celebrujemy w czerwcu zakończenie zajęć wspólną wycieczką czy animacjami z drobnymi upominkami.  

Niezmiernie cieszy fakt, że niektórzy byli uczestnicy współpracują z nami  jako wolontariusze, a inni – już pełnoletni – pracują jako wychowawcy podczas letnich i zimowych ferii. Największą wartością dla nas i potwierdzeniem, że idea Pracowni jest strzałem w dziesiątkę – jest radość naszych podopiecznych☺ Ich uśmiech, zaangażowanie, niecierpliwe oczekiwanie na zajęcia, jak i na efekt swojej pracy – są dla nas najlepszą motywacją i 'energizerem’ do dalszych działań.