Grupa fotograficzna FOTOKLIKA

dla miłośników i pasjonatów fotografii

 

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH
zakres :
– aparat fotograficzny bez tajemnic
– technika fotografowania
– programy graficzne w praktyce

WARSZTATY W NASZYCH DOMACH KULTURY I W PLENERZE

 

Andrzej Tadeusz Knapik – kilka słów o sobie

Moja wiedza i „instynkt” w postrzeganiu otoczenia przez pryzmat jego walorów artystycznych, to suma fotograficznych i plastycznych doświadczeń ponad 50 lat pracy. Podstawą była wykształcenie artystyczne wyniesione z Liceum Plastycznego w Katowicach, gdzie nauczyłem się obserwować otaczający świat jako ruchomy obraz, z którego najlepsze kadry należy zatrzymać i uwiecznić. Okres nauki w Liceum Plastycznym to czas przyswojenia sobie wielu umiejętności technicznych, takich jak umiejętność kompozycji, kadrowania czy uzyskania efektu dynamiki w wykonywanym szkicu, obrazie lub fotografii.
Tą wiedzą staram się obecnie dzielić ze wszystkimi chętnymi, którzy od kilku lat uczestniczą w moich zajęciach prowadzonych w placówkach Gminnego Ośrodka Kultury w Pilchowicach.
Od wielu lat dokumentuję i relacjonuję swoimi zdjęciami życie naszej gminy oraz staram się pokazać jej walory. Moje prace zobaczyć można w mediach lokalnych i krajowych, folderach i innych materiałach reklamujących gminę i powiat oraz okazjonalnie na wystawach fotograficznych np 35 lat Gminy Pilchowice, 200 lat Szpitala w Pilchowicach, Tradycje i Obrzędy Powiatu Gliwickiego.
Obecnie staram się skupić na pracy edukacyjnej w ramach zajęć warsztatowych w Domu Kultury w Wilczy i Domu Kultury w Żernicy. Nasze dwie grupy entuzjastów fotografiki noszą nieco przewrotną nazwę „Fotoklika”, co może opisywać nas jako grupę „klikaczy fotek” lecz w rzeczywistości określa jako „klikę” czyli grupę osób, dla których fotografika, to wiedza techniczna pozwalająca na pełne wykorzystanie sprzętu, to wiedza o programach graficznych wspomagających fotografa, a także przygoda fotograficzna w plenerze. A wszystko to, jak to w „klice”, dziać się musi w atmosferze wielkiej wzajemnej życzliwości.

Sobota 11.00

Galeria

Sami zobaczcie jak się bawimy i rozwijamy. Atmosfera u Nas jest zawsze doskonała.