Zajęcia umuzykalniające AguGu

Zajęcia umuzykalniające odbywają się w w Domu Kultury w Wilczy (w sali konferencyjnej na I piętrze) w ostatnią sobotę miesiąca:

  • dla najmłodszych do 3 roku życia (z rodzicami) o godz. 9.30 i 10.30
  • dla dzieci w wieku 4-6 lat o godz. 11.30

Zajęcia trwają ok. 45 minut, po czym jest czas na indywidualną 10 minutową zabawę i wymianę doświadczeń z prowadzącą i innymi rodzicami.

Można dołączyć w każdym momencie.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc – należy zgłosić się wcześniej telefonicznie 503-978-654 lub osobiście w Biurze GOKu.

Koszt jednorazowych zajęć:
– pierwsze dziecko – 30 zł.,
– drugie – 10 zł.,
– trzecie – bezpłatnie

Obowiązują zmienne obuwie, wygodny strój i dobry nastrój 🙂

Prowadząca: Kinga Jureczko-Kowalska
Ukończyła studia pedagogiczne na Uniwersytecie Śląskim i studia podyplomowe z edukacji muzycznej. Pracowała jako wychowawca w przedszkolu i szkole. Od 2012 roku prowadzi firmę Twórcza Edukacja Muzyczna pod skrzydłami której prowadzi zajęcia muzyczne w żłobkach, przedszkolach, szkołach i domach kultury. W swojej pracy z dziećmi kładzie nacisk na stworzenie warunków do swobodnej improwizacji wydobywając z dzieci ich muzykalność.

O zajęciach:
Kinga Jureczko-Kowalska: „Moim zadaniem jest stworzenie przestrzeni do swobodnego muzykowania. Zależy mi na tym, by rozwijać muzykalność dzieci poprzez tworzenie muzyki, a nie bierne słuchanie. Podczas 45 min. zajęć nie mówimy, tylko śpiewamy. Dzieci doświadczają dużej swobody, wszystkie „polecenia” są zachętą do podjęcia aktywności. Każde spotkanie jest inne. Uczestnicy mają duży wpływ na przebieg zajęć. Ja tylko podążam za nimi, podpowiadam i inspiruję. W mojej pracy zależy mi na rozwijaniu zdolności muzycznych i rozbudzaniu miłości do muzyki. Chętnie wykorzystuję melodie ludowe. Odchodzę od piosenek w tonacji durowej, które są zazwyczaj proponowane dzieciom. Chcę pokazać różnorodność muzyki. Podczas zajęć śpiewamy, poruszamy się, bawimy, gramy na instrumentach – tych „poważnych” takich jak skrzypce, tych średnio poważnych – ukulele i tych prostych (najlepiej samodzielnie wykonanych), takich jak marakasy z kolorowego ryżu”.