Weekend z letnim kinem plenerowym

Aby umilić czas mieszkańcom Gminy Pilchowice, tym młodszym i tym starszym zorganizowaliśmy plenerowe seanse filmowe. Szczególnie chcieliśmy nagrodzić w ten sposób młodzież, która pracowała z nami intensywnie w ostatnim czasie w ramach projektu „Teens for teens”.

I tak 22 sierpnia od godz. 1600 zaprosiliśmy wszystkich na plac za Domem Kultury w Żernicy.  Na początek dzieci zobaczyły pełen przygód film animowany pt. „Strażnicy marzeń”. Można było
w nim spotkać wiele znanych postaci takich jak Święty Mikołaj, Wróżka Zębuszka, Piaskowy Dziadek, czy Zając Wielkanocny.

Tuż po filmie dla dzieci – rozpoczął się czas dla młodzieży i dorosłych z komedią pt. „Mamuśki mają wychodne”. Wieczorne wyjście czterech matek zamienia się w przygodę ich życia. Film, pełen humoru i zabawnych zwrotów akcji, dostarczył oglądającym dużą dawkę śmiechu.

Kolejnego dnia zorganizowaliśmy kino plenerowe w parku w Pilchowicach. Projekcję zaczęliśmy od własnego filmu, jaki nakręciliśmy wraz z uczestnikami projektu „Teens for teens”. Film opowiada o tym, jak pandemia Sars CoV 2 wpłynęła na ich życie – link do filmu dostępny w zakładce https://gok.pilchowice.pl/mlodziezowy-projekt-teens-for-teens/ oraz na naszym kanale na YouTube https://www.youtube.com/watch?v=vgKegon-dW8.

Następnie została wyemitowana bajka – morska przygoda z „Rybkami z ferajny”. Dzieci zobaczyły – jak małe kłamstwo może zmienić się w ogromne zamieszanie.

Na zakończenie, dorosła część publiczności zobaczyła dramat pt. „Biały, biały dzień” i mogła przenieść się na północ, poznać Islandczyka, którego całym światem jest ukochana wnuczka. Opowieść o trudnym czasie żałoby i psychicznym załamaniu po stracie.

Mimo nie do końca wymarzonych warunków atmosferycznych, weekend uważamy za bardzo udany. Młodzież, dla której między innymi dedykowany był ten weekend miała kolejną szansę aby się zintegrować i wymienić poglądy dotyczące zabawnych, a czasem trudnych momentów w życiu. Jednak to uśmiech towarzyszył im gdy seanse dobiegły końca, a puenta brzmiała „chcemy częściej” 😀

Weekendowe kino plenerowe zostało zorganizowane m.in. dzięki wsparciu finansowemu z Programu Równać Szanse 2019, w którym działa już trzeci rok nasza młodzież. Z ich funduszy oraz darowizny Fundacji JSW zakupiliśmy leżaki, dzięki którym można było poczuć prawdziwy klimat kina na świeżym powietrzu 🙂