„Jo był ukradziony” – Teatr Safo opowiedział poruszającą historię

26 stycznia 2020 r.

Podczas tegorocznych obchodów Dnia Pamięci o Tragedii Górnośląskiej 1945, na scenie Domu Kultury w Żernicy, mogliśmy zobaczyć sztukę Teatru Safo pt. „Jo był ukradziony”. Aktorzy w ciągu godzinnego spektaklu, zabrali nas w podróż w czasie, do dramatycznych wydarzeń jakie miały miejsce na Górnym Śląsku od stycznia 1945, gdy na te tereny weszła Armia Czerwona. Ukazane losy i tragedie ludzkie poruszyły publiczność. Z naszej strony pozostaje nam zaprosić wszystkich, którzy nie widzieli tej sztuki, do nadrobienia tej zaległości. Teatr Safo działa w MOK Rydułtowy, a kieruje nim reżyser i scenarzystka Katarzyna Chwałek-Bednarczyk.

Dzień wcześniej, tj. w sobotę 25 stycznia w Domu Kultury w Chwałowicach, odbyła się premiera filmu pod tym samym tytułem, który powstał także na podstawie publikacji „Jo był ukradziony”. Zachęcamy do pogłębiania wiedzy o Tragedii Górnośląskiej właśnie poprzez tego typu projekty, aby pamięć przetrwała.