#
#
#

Aktualności

 

 

Konferencja „Kalejdoskop literacki śląskiego humoru i satyry”

27 wrzesień 2016

Czy istnieje śląski typ humoru, na czym polega jego specyfika, jakie ma korzenie? O tym i innych aspektach śląskiego humoru i satyry będziemy rozmawiać na VIII Powiatowej Konferencji Regionalnej dla bibliotekarzy, nauczycieli i regionalistów.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konferencji wszystkich zainteresowanych, a w szczególności bibliotekarzy, nauczycieli i regionalistów. Mamy nadzieję, że  kolejne spotkanie, podobnie jak poprzednie, zaowocuje zdobyciem nowej wiedzy i nawiązaniem bliższej współpracy uczestników Konferencji. Gwarantujemy nie tylko  rzeczowe wykłady i prezentacje, ale również sporą dawkę śląskiego humoru, zgodnie z tematem konferencji.

Więcej »

IV Festiwal Żuru - 18 września w Stanicy

15 wrzesień 2016

Zapraszamy w najbliższą niedzielę na ostatni festyn dożynkowy w tym roku oraz IV Festiwal Żuru, który został przeniesiony z 31 lipca br. Pomimo prognoz, które przewidują ochłodzenie i możliwy deszcz, gorąco Was zapraszamy. Rozgrzejecie się nie tylko żurem, którego nie zabraknie. Czeka wiele atrakcji. Do zobaczenia!!!

Więcej »

Targi Czasu Wolnego

13 wrzesień 2016

Twoje dziecko się nudzi? Nie ma co robić po szkole? Szukasz ciekawych zajęć dla siebie? Weź udział w Targach Czasu Wolnego. Przyjdź, zapoznaj się z ofertą i zaraź się pozytywnym bzikiem! Zapraszamy w sobotę 24 września w godzinach 12:00-18:00 do Zespołu Szkół w Pilchowicach. 
Więcej szczegółów na stronie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych http://krpa.info/22386-2/

Więcej »

Warsztaty autoprezentacji i wizażu - projekt Aż Kobiety!

13 wrzesień 2016

Już 29 września w Domu Kultury w Żernicy zagości jedyny taki na Śląsku projekt AżKobiety. W tym dniu na 3 godziny możecie oddać się w ręce ekspertek od rozwoju osobistego i wizerunku. Aleksandra Cieślik i Magdalena Mleczko jak same mówią - „zamiast zdradzać mężów - zdradzają Paniom techniki autoprezentacji i makijażu biznesowego!” 
 

Więcej »

Spektakl "Śnieżka i krasnale"

05 wrzesień 2016

"Śnieżka i krasnale" to humorystyczny spektakl bogaty w niespodziewane zwroty akcji i chwile pełne grozy. Ujmująca baśniowa scenografia dopełniona kolorowymi strojami zapewnia doskonałą rozrywkę dla małych i dużych. Zapraszamy do Domu Kultury w Żernicy w sobotę 24.09.2016 na godz. 16.00. Koniecznie musicie to zobaczyć! 

Więcej »

Żernicki Bierfest - 24 września 2016

30 sierpień 2016

Zapraszamy na zaległy Bierfest w Żernicy. 24 września na placu przy Domu Kultury w Żernicy, ul. Szafranka 9. Zaczynamy o 17:00. Tym razem liczymy wraz z inicjatorami, że pogoda będzie łaskawa. Do zobaczenia!

Więcej »

Kino plenerowe "Pod Gwiazdami" w pilchowickim parku

29 sierpień 2016

Zapraszamy serdecznie na letnie kino plenerowe. Tradycyjnie widzimy się w pilchowickim parku obok Gminnego Targowiska przy ul. Damrota. Tym razem zobaczymy: "Percy Jacksona i Bogów Olimpijskich", a potem "Ewolucję Planety Małp". Wstęp na seanse jest bezpłatny. Zachęcamy do zabrania ze sobą, kocy, leżaków i innych akcesoriów przydatnych podczas oglądania filmów na świeżym powietrzu. Do zobaczenia w piątek!

Więcej »

Festiwal Miodu w Leboszowicach

29 sierpień 2016

W imieniu Rejonowego Koła Pszczelarzy z siedzibą w Knurowie, mamy zaszczyt zaprosić na Festiwal Miodu do "Młynówki" w Leboszowicach. 17 września od godz. 17.00. Będzie to doskonała okazja do zakupu i degustacji miodu, zapoznania się z techniką pozyskiwania miodu, etc. Innymi słowy, tego dnia będzie królował pszczeli wyrób. Zapraszamy!

Więcej »