#
#
#

Aktualności

 

 

Żernicki koncert z okazji Dnia Kobiet

16 luty 2017

Z okazji Dnia Kobiet  zapraszamy na niepowtarzalny koncert Tomasza Białka z Teatru Muzycznego Castello "Brunetki, blondynki...". To muzyczne wydarzenie, połączone z miłymi niespodziankami odbędzie się w Domu Kultury w Żernicy w piątek, 10 marca o godz. 17.30.
Wstęp to jedyne 30 zł, a dobra zabawa gwarantowana :)
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc - prosimy o wcześniejsze rezerwacje. Kontakt: 503-978-654 lub 32-230-44-99. 

Więcej »

Spektakl "Miś Titi"

14 luty 2017

Teatr Młodych Castello zaprasza w niedzielę 26 lutego 2017 r. do Domu Kultury w Żernicy na spektakl "Miś Titi", w wykonaniu dzieci z naszej Gminy. O godz. 16.00 wystąpią młodzi mieszkańcy Pilchowic, o godz. 18.00 - Żernicy.
Projekt jest finansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Wstęp jest bezpłatny

Więcej »

Spektakl "Ponad ziemią"

08 luty 2017

Teatr Młodych Castello zaprasza w niedzielę 19 lutego 2017 r. na godz. 16.00 do Domu Kultury w Żernicy na spektakl "Ponad ziemią", w wykonaniu młodzieży z naszej Gminy.
Projekt jest finansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Wstęp jest bezpłatny

 

Więcej »

Balik dla dzieci w Domu Kultury w Wilczy

31 styczeń 2017

Razem ze Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich zapraszamy dzieci i rodziców na Balik Przebierańców do Domu Kultury w Wilczy. Mamy nadzieję, że Rodzice także zachwycą nas swoimi przebraniami :D Balik rozpocznie się o godz. 16.00. Wstęp bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.

Więcej »

Obchody Dnia Pamięci o Tragedii Górnośląskiej w Gminie Pilchowice

31 styczeń 2017

Pamiętamy !

Pod takim hasłem 29 stycznia 2017 r. odbyły się obchody Dnia Pamięci o Tragedii Górnośląskiej 1945 w Gminie Pilchowice. Już kolejny raz spotkali się ci wszyscy, dla których pamięć o tamtych trudnych czasach jest niezwykle ważna.

W obecności władz samorządowych Gminy i Powiatu na Cmentarzu parafialnym w Żernicy złożono kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym poległych i internowanych mieszkańców Żernicy i Nieborowic podczas II Wojny Światowej. W Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego odprawiona została msza święta w intencji „Internowanych w 1945 roku z Parafii i Gminy oraz w intencji wszystkich Górnoślązaków, którzy w tamtych czasach byli ofiarami represji”. A w Domu Kultury odbył się wykład Leszka Jodlińskiego - dyrektora Muzeum Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu „Rok 1945 w Dzienniku ks. Franza Pawlara”.

Więcej »

BALIK DLA DZIECI NA ZAKOŃCZENIE FERII

25 styczeń 2017

Zbliża się koniec ferii. Trzeba sympatycznie to zakończyć dobrą zabawą. Zapraszamy w sobotę 28 stycznia o 16.00 do Domu Kultury w Żernicy na balik przebierańców. Będzie super zabawa. Serdecznie zapraszamy!

Mamy tylko dwa warunki:

1. Dzieci przebierają się dowolnie za swoich bohaterów
2. Zabierają ze sobą obuwie zastępcze.

Nie trzeba się zapisywać. Balik jest bezpłatny. Zapraszamy!

Więcej »

DZIEŃ PAMIĘCI O TRAGEDII GÓRNOŚLĄSKIEJ 1945

25 styczeń 2017

Zapraszamy w niedzielę 29 stycznia br. na gminne obchody Dnia Pamięci o Tragedii Górnośląskiej 1945. Szczegółowy plan znajdziecie Państwo na plakatach. Już dziś zachęcamy do udziału. Podczas spotkania w Domu Kultury w Żernicy swoją prelekcję pt. "Rok 1945 w Dzienniku księdza Franza Pawlara" wygłosi Leszek Jodliński - Dyrektor Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. Będzie także możliwość zakupu publikacji poświęconych tematyce Tragedii Górnośląskiej. Już dziś zapraszamy.

Więcej »