#
#
#

Aktualności

 

 

"Genealogia rodzinna - jak rozpocząć badania?" - prelekcja w Pilchowicach

24 marzec 2016

Gminny Ośrodek Kultury w Pilchowicach i Stowarzyszenie Pilchowiczanie Pilchowiczanom zapraszają na spotkanie poświęcone genealogii rodzinnej. Budujesz drzewo swojej rodziny? Nie wiesz gdzie szukać informacji o przodkach? Zastanawiasz się gdzie są Twoje korzenie?

Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w poniedziałek 4 kwietnia na spotkaniu w sali OSP Pilchowice. Serdecznie zapraszamy już dziś.

Więcej »

VIII Pilchowicki Jarmark Wielkanocny

15 marzec 2016

Już po raz ósmy Pilchowice zapraszają na Jarmark Wielkanocny. Podobnie jak ostatni Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się on w hali sportowej Zespołu Szkół w Pilchowicach. Nie zabraknie atrakcji, wspaniałego rękodzieła i wyrobów spożywczych, które ubogacą nasze stoły świąteczne. Jako GOK szczególnie zachęcamy do udziału w konkrusie kroszonkarskim. Wystawa, wybór najpiękniejszych i wręczenie nagród odbędzie się podczas Jarmarku. Szczegóły w regulaminie konkursu.

Więcej »

Konkurs KROSZONKA 2016

09 marzec 2016

Zapraszamy do udziału w tradycyjnym konkursie kroszonkarskim, organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Pilchowicach oraz Stowarzyszenie Pilchowiczanie Pilchowiczanom. W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie mieszkańcy Gminy Pilchowice.
Wystawa prac i ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się podczas PIlchowickiego Jarmarku Wielkanocnego.

Więcej »

Wielkanocne warsztaty artystyczne

09 marzec 2016

Wspólnie ze Stowarzyszeniem Pilchowiczanie Pilchowiczanom zapraszamy do udziału w Wielkanocnych Warsztataych Artystycznych. Uczestnicy wykonają przepiękne stroiki świąteczne. Koszt to jedyne 10 zł! Gwarantujemy dobrą, twórczą atmosferę, aromatyczną kawę i słodki poczęstunek :) Szczegóły na plakatach.

Więcej »

Legendarne dzwony Naszej Parafii - prelekcja w Domu Kultury w Żernicy

02 marzec 2016

Serdecznie zapraszamy na spotkanie poświęcone historii żernickich dzwonów. Podczas prelekcji zostanie wyświetlony film o ludwisarni Felczyńskich z Taciszowa. Nie może zabraknąć żadnego lokalnego regionalisty. Do zobaczenia 6 marca o 16:15 do Domu Kultury w Żernicy, ul. Szafranka 9. Zaprasza Ingemar i Przyjaciele oraz Gminny Ośrodek Kultury w Pichowicach.

Więcej »

Warsztaty KANZASHI

29 luty 2016

Gminna Akademia Seniora zaprasza na WARSZTATY KANZASHI (japońska technika układania kwiatów ze wstążek). Wykonamy przepiękne kolorowe ozdoby do włosów! Koszt, to jedyne 10 zł! Zapisy obowiązkowe, tel 503-978-654

Więcej »

Artystyczne Ferie z Gminnym Ośrodkiem Kultury

07 luty 2016

Tegoroczne ferie zapowiadają się niezwykle interesująco. Młodzi Pilchowiczanie będą moglli m.in. spotkać się z teatrem lalek, odkrywać tajniki sztuki cukierniczej, zgłębiać umiejętności krawieckie, czy tworzyć kreatywne prace...  

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w czasie ferii zimowych.

Więcej »

Wykład Tomasza Goneta z IPN "Koniec i początek. Rok 1945 na Górnym Śląsku"

05 luty 2016

Od 31 stycznia w Domu Kultury w Żernicy gościmy wystawę Instytutu Pamięci Narodowej "Koniec i początek. Rok 1945 na Górnym Śląsku". 12 lutego zapraszamy na spotkanie z jej autorem Tomaszem Gonetem, które rozpocznie się o godz. 10.00 w Domu Kultury w Żernicy. Organizujemy transport do Żernicy. Przystanki: Wilcza Górka, Pilchowice Kościół, Nieborowice Kaplica. Godziny odjazdu podamy na początku przyszłego tygodnia. Serdecznie zapraszamy.

Więcej »