#
#
#

Aktualności

 

 

Artystyczne Ferie z Gminnym Ośrodkiem Kultury

07 luty 2016

Tegoroczne ferie zapowiadają się niezwykle interesująco. Młodzi Pilchowiczanie będą moglli m.in. spotkać się z teatrem lalek, odkrywać tajniki sztuki cukierniczej, zgłębiać umiejętności krawieckie, czy tworzyć kreatywne prace...  

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w czasie ferii zimowych.

Więcej »

Wykład Tomasza Goneta z IPN "Koniec i początek. Rok 1945 na Górnym Śląsku"

05 luty 2016

Od 31 stycznia w Domu Kultury w Żernicy gościmy wystawę Instytutu Pamięci Narodowej "Koniec i początek. Rok 1945 na Górnym Śląsku". 12 lutego zapraszamy na spotkanie z jej autorem Tomaszem Gonetem, które rozpocznie się o godz. 10.00 w Domu Kultury w Żernicy. Organizujemy transport do Żernicy. Przystanki: Wilcza Górka, Pilchowice Kościół, Nieborowice Kaplica. Godziny odjazdu podamy na początku przyszłego tygodnia. Serdecznie zapraszamy.

Więcej »

Walentynkowe poduchy - warsztaty artystyczne

03 luty 2016

Chcesz sprawić radość ukochanej osobie? Podarować jej niezwykły, samodzielnie wykonany prezent? - Gminna Akademia Seniora zaprasza na artystyczne warsztaty - WALENTYNKOWE PODUCHY do Świetlicy Wiejskiej w Nieborowicach we wtorek 09 lutego, na godz. 17.30

Więcej »

Dziecięcy Bal Karnawałowy

28 styczeń 2016

Karnawał jest czasem zabawy nie tylko dla dorosłych. Zapraszamy więc młodych mieszkańców Gminy PIlchowice 02 lutego 2016 do Domu Kultury w Żernicy na Dziecięcy Bal Karnawałowy, który odbędzie się w godz. 15.30-17.30. Gwarantowana dobra zabawa! Wstęp wolny. Stroje obowiązkowe! :)

Więcej »

Spektakl "Hej, Przygodo!"

27 styczeń 2016

Teatr Młodych Castello, zrzeszający dzieci szkolne z Gminy Pilchowice wystawi w poniedziełek 01 lutego 2016 r. spektakl "Hej, Przygodo!". Zapraszamy do Domu Kultury w Żernicy. O godz. 16.00 wystąpi grupa z Pilchowic, o godz. 18.30 - grupa z Żernicy. Premiera spektaklu jest zwieńczeniem rocznych warsztatów teatralnych dla dzieci. Reżyserem spektaklu jest mieszkaniec Żernicy, słynny tenor - Tomasz Białek, który wraz z Barbarą Pakurą-Brzoską jest założycielem Teatru Muzycznego Castello, działającego w Zamku w Mosznej.

Więcej »

Koncert Karnawałowy - Anna Jakiesz-Błasiak, Agnieszka Robok i Katarzyna Leśnik

14 styczeń 2016

Serdecznie zapraszamy do Domu Kultury w Żernicy na Koncert Karnawałowy podczas którego wystąpi Anna Jakiesz-Błasiak artystka m.in. Gliwickiego Teatru Muzycznego w Gliwicach. Z karnawalowym repertuarem wystapia także pianistki Agnieszka Robok i Katarzyna Leśnik. Serdecznie zapraszamy. Cena biletu to jedyne 10 zł. Do nabycia w biurze GOKu w Wilczy lub przed koncertem, prosimy jednak o rezerwacje pod nr telefonu 503 978 654.

Więcej »

"Słowo Agnieszki Osieckiej" w wykonaniu Amatorskiej Grupy Teatralnej "AleTEATR" z Koszęcina

14 styczeń 2016

Niezmiernie miło zaprosić Państwa, a zwłaszcza Babcie i Dziadków na spektakl muzyczny "Słowo Agnieszki Osieckiej" w reżyserii Aliny Szczepanowskiej. Amatorska Grupa Teatralna "AleTEATR" działa przy Domu Kultury w Koszęcinie. Wstęp na przedstawienie jest darmowy, należy jednak odebrać wejściówki (bilety) z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc. Dostępne w siedzibie GOKu w Wilczy, ul. Karola Miarki 123 lub w bibliotece w Żernicy i Pilchowicach. Gorąco zapraszamy.

Więcej »

Zapraszamy na koncert "Wieczór z kolędą"

03 grudzień 2015

Dla wszystkich milośników Teatru Castello i Tomasza Białka szykujemy coś specjalnego. Tuż przed świętami, 20 grudnia w niedzielę, zapraszamy na niepowtarzalny koncert kolędowy. Partnerować Panu Białkowi będzie Naira Ayvazyan, a koncert poprowadzi Barbara Pakura-Brzoska. Bilety do nabycia od 9 grudnia w biurze GOKu.

Więcej »