#
#
#

Aktualności

 

 

Dzień Dziecka w Gminie Pilchowice

31 marzec 2016

Święta, Święta i po Świętach... A u nas zaczynają się już prace nad obchodami Dnia Dziecka w Gminie Pilchowice, które odbędą się 29 maja! Zainteresowanych sprzedażą smakołyków i innych różności w tym dniu prosimy o kontakt e-mailowy - gok@pilchowice.pl. Osoby chętne do ufundowania upominków dla dzieci biorących udział w tym wydarzeniu również proszone są o wiadomość e-mail. Będzie czadowo, ZAPEWNIAMY!!! :)

Więcej »

Wielkanocna Procesja Konna

24 marzec 2016

Parafia w Żernicy, Gmina Pilchowice, sołectwa Żernica i Nieborowice i GOK Pilchowice, zapraszają na tradycyjną procesję konną w Poniedziałek Wielkanocny. Wymarsz o godz. 13.00 spod Kościoła św. Michała Archanioła w Żernicy do Nieborowic. Szczegóły trasy procesji na plakacie. Prognozy pogody zachęcają do udziału. Zapraszamy

Więcej »

"Genealogia rodzinna - jak rozpocząć badania?" - prelekcja w Pilchowicach

24 marzec 2016

Gminny Ośrodek Kultury w Pilchowicach i Stowarzyszenie Pilchowiczanie Pilchowiczanom zapraszają na spotkanie poświęcone genealogii rodzinnej. Budujesz drzewo swojej rodziny? Nie wiesz gdzie szukać informacji o przodkach? Zastanawiasz się gdzie są Twoje korzenie?

Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w poniedziałek 4 kwietnia na spotkaniu w sali OSP Pilchowice. Serdecznie zapraszamy już dziś.

Więcej »

VIII Pilchowicki Jarmark Wielkanocny

15 marzec 2016

Już po raz ósmy Pilchowice zapraszają na Jarmark Wielkanocny. Podobnie jak ostatni Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się on w hali sportowej Zespołu Szkół w Pilchowicach. Nie zabraknie atrakcji, wspaniałego rękodzieła i wyrobów spożywczych, które ubogacą nasze stoły świąteczne. Jako GOK szczególnie zachęcamy do udziału w konkrusie kroszonkarskim. Wystawa, wybór najpiękniejszych i wręczenie nagród odbędzie się podczas Jarmarku. Szczegóły w regulaminie konkursu.

Więcej »

Konkurs KROSZONKA 2016

09 marzec 2016

Zapraszamy do udziału w tradycyjnym konkursie kroszonkarskim, organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Pilchowicach oraz Stowarzyszenie Pilchowiczanie Pilchowiczanom. W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie mieszkańcy Gminy Pilchowice.
Wystawa prac i ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się podczas PIlchowickiego Jarmarku Wielkanocnego.

Więcej »

Wielkanocne warsztaty artystyczne

09 marzec 2016

Wspólnie ze Stowarzyszeniem Pilchowiczanie Pilchowiczanom zapraszamy do udziału w Wielkanocnych Warsztataych Artystycznych. Uczestnicy wykonają przepiękne stroiki świąteczne. Koszt to jedyne 10 zł! Gwarantujemy dobrą, twórczą atmosferę, aromatyczną kawę i słodki poczęstunek :) Szczegóły na plakatach.

Więcej »

Legendarne dzwony Naszej Parafii - prelekcja w Domu Kultury w Żernicy

02 marzec 2016

Serdecznie zapraszamy na spotkanie poświęcone historii żernickich dzwonów. Podczas prelekcji zostanie wyświetlony film o ludwisarni Felczyńskich z Taciszowa. Nie może zabraknąć żadnego lokalnego regionalisty. Do zobaczenia 6 marca o 16:15 do Domu Kultury w Żernicy, ul. Szafranka 9. Zaprasza Ingemar i Przyjaciele oraz Gminny Ośrodek Kultury w Pichowicach.

Więcej »

Warsztaty KANZASHI

29 luty 2016

Gminna Akademia Seniora zaprasza na WARSZTATY KANZASHI (japońska technika układania kwiatów ze wstążek). Wykonamy przepiękne kolorowe ozdoby do włosów! Koszt, to jedyne 10 zł! Zapisy obowiązkowe, tel 503-978-654

Więcej »