#
#
#

Aktualności

 

 

Quest o Pilchowicach

30 maj 2016

Coś dla miłośników historii lokalnej i poszukiwaczy przygód. Członkowie Stowarzyszenia Pilchowiczanie Pilchowiczanom przy naszej graficznej pomocy stworzyli pierwszego questa poświęconego zabytkom i historii Pilchowic. Sprawdźcie jak przyjemnie można poznać historię okolicy, a przy tym zdobyć nagrodę. Pobierz plik spod tego adresu i wydrukuj instrukcję KLIKNIJ TUTAJ Po rozwiązaniu zadania, otrzymasz upominek w sklepie "Zielony Domek". Musisz okazać prawidłowe hasło z questa. Inicjatywie patronuje Wójta Gminy Pilchowice Maciej Gogulli.

Już szykujemy kolejne questy.

Więcej »

Podziękowania za wsparcie podczas Gminnego Dnia Dziecka w Pilchowicach

30 maj 2016

Chcieliśmy Wam wszystkim podziękować za obecność. Nic nie mogło Was odstraszyć, nawet początkowy deszcz. Ogromne podziękowania dla wszystkich sponsorów i partnerów. Od rana działali z nami: Rada Sołecka Pilchowic, Gminna Biblioteka Publiczna, Stowarzyszenie Pilchowiczanie Pilchowiczanom, Pilchowickie Przedsiębiorstwo Komunalne, Przedszkola i Kluby Dziecięce. Dziękujemy za ogrom pracy.

Więcej »

Dzień Dziecka w Gminie Pilchowice

25 maj 2016

Zapraszamy Was serdecznie 29 maja na Gminny Dzień Dziecka. Podobnie jak w ubiegłym roku bawimy się na Targowisku Gminnym w Pilchowicach. Zapraszamy całe rodziny. Bądźcie od początku tj. 14.30, aby skorzystać ze wszystkich atrakcji.

Więcej »

Warsztaty instruktażowe NORDIC WALKING

11 maj 2016

Za oknami piękna pogoda - czas więc na wiosenne spacery z kijkami! Już w ten piątek - 27 maja 2016 r. odbędą się warsztaty instruktażowe NORDIC WALKING. Zapraszamy do Parku w Pilchowicach, przy Targowisku, na godz. 17.00

Więcej »

"Moje okno na Śląsk" - spotkanie z Jerzym Ciurlokiem

04 maj 2016

Stowarzyszenie Pilchowiczanie Pilchowiczanom zaprasza na spotkanie z Jerzym Ciurlokiem "Moje okno na Śląsk". Spotkanie odbędzie w poniedziałek 9 maja 2016 r. o godz. 17.00 w sali OSP w Pilchowicach. Wstęp wolny.

Więcej »

Wiosenne warsztaty bibułkarskie

19 kwiecień 2016

Zapraszamy na wiosenne warsztaty bibułkarskie, które odbędą się w Domu Kultury w Wilczy we wtorek 17.05.2016 o godz. 17.30. Koszt: 10 zł. Jak zawsze gwarantujemy miłą, twórczą atmosferę przy dobrej kawie i słodkościach :)
Zapisy i bliższe informacje: tel. 503-978-654, e-mail kultura.gok@pilchowice.pl
UWAGA! Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
PS Można zabrać ze sobą gałązki do udekorowania wykonanymi kwiatami.

Więcej »

"Historia dowcipu na Śląsku" spotkanie z Jerzym Ciurlokiem

15 kwiecień 2016

Gorąco zapraszamy wraz z Gminną Biblioteką Publiczną na spotkanie pt. "Historia dowcipu na Śląsku" z Panem Jerzym Ciurlokiem, współtwórcą Kabaratu Masztalscy, dziennikarzem oraz autorem książek o Śląsku. Spotkanie odbędzie się w Domu Kultury w Żernicy 21 kwietnia o godz. 18:00, wstęp wolny.

Więcej »

III Turniej FIFA15

05 kwiecień 2016

Zapraszamy na III edycję turnieju FIFA15, który odbędzie się 23 kwietnia o godzinie 9:00 w budynku Domu Kultury w Wilczy. Rozgrywki będą przeprowadzane na konsoli PS4. Każdy z zawodników bierze udział indywidualnie oraz nie może przekroczyć wieku 18 lat! Zapisy trawają do 21 kwietnia 2016roku. Limit miejsc jest ograniczony.

Więcej informacji oraz zapisy na turniej pod numerem telefonu: 503 978 654

Więcej »